BOJ POKRAČUJE, Filip Mrůzek jde do druhé části PGT

IMAG1081-webStal se historicky prvním českým hráčem, který získal body do světového žebříčku. Má za sebou první egyptskou a marockou výpravu a před sebou, po krátké přestávce, další dvojici turnajů v Casablance. Filip Mrůzek zatím potvrzuje pozici nejlepšího domácího hráče a do další fáze Pro Golf Tour jde s odhodláním své postavení ještě vylepšit.

Po čtyřech úvodních turnajích německé Pro Golf Tour patří Filipu Mrůzkovi se ziskem 3094 eur slibné 12. místo průběžného pořadí Order of Merit. Nechybí moc a mohl by se posunout nejen do top 10, ale bojovat o kartu na Challenge Tour nebo přímý postup do II. fáze Q-school European Tour.

Do celé série vstoupil třetím místem v egyptském Ain Sokhna, kde si hned na prvním turnaji Red Sea Egyptian Classic 2016 uhrál 2 000 eur a historicky první body do světového žebříčku. Dalších 338 eur získal jen o pár dnů později na turnaji Red Sea Ain Sohkhna 2016, kde obsadil 28. dělené místo.

Nezaváhal ani na obou turnajích v Maroku, kde vždy dokázal projít cutem. Na turnaji Open Ocean 2016 v Agadiru zopakoval 28. místo z Egypta se ziskem 345 eur, které potvrdil 20. místem na Open Tazegzout 2016 a ziskem dalších 410 eur.

Pro Golf Tour není jen nejlepší šancí, jak se v turnajovém golfu před sezonou rozehrát, ale v celkovém pořadí se hraje o pět karet na European Challenge Tour 2017. Nejlepších šest hráčů pak hraje o přímý postup do II. fáze Q-school European Tour ve Španělsku. Po čtyřech turnajích Mrůzek právě na 5. místo ztrácí 1 061 eur, na šesté postupové pak pouhých 842 eur.

Vstup do nové golfové sezóny tedy veskrze pozitivní.


IMG-20160213-WA001-web„Velice kladně bych hodnotil uplynulé 3 měsíce fungování Prague Golf Teamu a rád poděkoval partnerům Titleist a FootJoy. Osobně jsem velice vděčný panu Michalu Krejčímu, majiteli teamu, který mi kromě jiné podpory umožňuje kvalitně, intenzivně a systematicky trénovat s mým tátou. Trénujeme spolu od mých tří let a teď je i hlavním coachem našeho týmu. Jsem přesvědčen, že to spolu dotáhneme až do nejvyšších pater světového golfu a letošní rok zdárně zakončíme v kvalifikační škole a postupem na European Tour. Táta zná můj švih nejlépe ze všech, zbytečně mi ho nekomplikuje a právě v tom vidim i naše dosavadní úspěchy!“
komentoval první část sezony a šance Mrůzek.

Boj ale pokračuje dál. V březnu ho čeká návrat do Maroka na 5. a 6. turnaj Pro Golf Tour.

„V úterý 1. března odlétáme na další pokračování Pro Golf Tour do marocké Casablanky. Opět nebudu v Maroku sám, ale letí s námi i Standa Matuš a Marek Nový. Táta jako Head Coach Prague Golf Teamu s námi tentokrát bohužel nebude. V posledním týdnu jsme ale doladili některé detaily ve švihu a věřím, že další marocká část naváže na podařený úvod roku. Cítím se na umístění v Top 10,“ věří si Mrůzek.

Pátý turnaj Open The Tony Jacklin 2016 se odehraje na hřišti klubu The Tony Jacklin Casablanca od 6. do 8. března. Šestým je pak Open Casa Green Golf 2016 na hřišti Casa Green GC od 10. do 12.3.2016. Oba třídenní turnaje se hrají o prize money ve výši 30 tisíc eur s cutem po druhém kole.

Autor článku: GolfDigest C&S

Sdílet

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace