Czech Masters jako další velká zkušenost pro český golf

D+D REAL Czech Masters se přehouplo do své druhé poloviny, když dnes na Albatrossu odstartovalo třetí kolo. V něm zápolí i jediný český zástupce Filip Mrůzek. Tomu se letos znovu po roce povedlo projít turnajovým cutem, čímž prokázal, že mu to tu v golfovém resortu nedaleko Prahy svědčí. Stejně jako loni se mu to povedlo s jednou ranou pod par, akorát s tím rozdílem, že tentokrát zahrál lépe ve druhém kole. „Jsem spokojený. Udělal jsem cut na European Tour druhý rok po sobě, což je skvělé,“ řekl Mrůzek. A má pravdu, je to opravdu skvělé.

To, co bylo před lety na této úrovni utopií, je dnes už častou realitou. Český golf jde zkrátka nahoru a každá zkušenost tuzemských hráčů s elitní evropskou či světovou špičkou má cenu zlata. Vždyť jen fakt, že Mrůzkova jízda za vysněným cutem byla doprovázena golfovým bouřlivákem Johnem Dalym, je nedocenitelná. „Hrát s Johnem byl ohromný zážitek. Povídali jsme si o túře, o hráčích na ní, bylo to pro mě hodně zajímavé,“ rozpovídal se pro Golf Channel. A vlastně i to, že se mohl s Dalym, který kdysi patřil k nejlepším hráčům světa, sportovně srovnávat, to mu rozhodně také přidá na sebevědomí. Podařilo se mi ho několikrát přestřelit. Jednou asi o padesát metrů. Nevím, čím to bylo. Možná adrenalin a lidi,“ vyprávěl.

Loni nebyl Mrůzek jediným Čechem, který prošel na Czech Masters cutem. Byl v tom s ním i Vítek Novák, který si tehdy vedl ještě lépe. Letos se mu bohužel tak nedařilo. Nicméně další čtyři Češi zůstali jen ránu od cutu. Petr Gál, Jiří Zuska, Jan Cafourek a Daniel Suchan tak dokázali, že to jde, chybělo opravdu málo. A ostatně ani mladičký amatér David Siwy, který skončil na turnaji poslední, nemusí věšet hlavu. Vždyť i pro něj to byla nedocenitelná zkušenost, kterou může ve své budoucí kariéře ještě mnohokrát zužitkovat „Je to zkušenost. Pro to hlavně jsem sem jel.“ 

Ať už Filip Mrůzek dopadne jakkoli, už teď je jasné, že letošní Czech Masters bylo bezesporu dalším krokem vpřed pro český golf. A věřme, že tomu tak bude i nadále.

Autor článku: Jan Čermák

Sdílet

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace