FILIP MRŮZEK: Cut ano, to byla povinnost, teď se hraje o postup

_RDP4523Filip Mrůzek má za sebou tři kola 1. fáze q-school v německém Fleesensee, cut a dnes si zahraje o jedno z devatenácti postupových míst na další turnaj ve Španělsku. Až v listopadu se bude hrát nejdříve o šestikolové finále, ve kterém se pak hráči poperou o místa na European a Challenge Tour v roce 2017. Právě dnes ale ještě musí složit poslední povinnou zkoušku, postoupit, jinak je celý letošní rok ztracený.


CUT? O TOM SE NEDÁ PŘEMÝŠLET, když hraješ první fázi q-school, nejde o cut, ale o umístění po čtyřech kolem. Postupuje jen devatenáct hráčů, které pak bude čekat malé a možná i velké finále v listopadu. Je jedno, zda to bude první, desáté nebo poslední postupové místo, jde o Španělsko. Je to jako další turnaj a dnes je jen další den. Čtvrté kolo, kdy jde o všechno, nebo o nic s vědomím povinnosti postupu.

PRVNÍ KOLO BYLO ROZEHRÁVACÍ. Hřiště se přeci jen trochu změnilo a největší problém byly putty. Těžko se odhadoval směr breaků a jezdí to pořád přes 12 stop. Navíc mi tam nic nepadalo. Vlastně jsem nedal nic, s čím jsem trochu počítal, ale ano, byl to začátek. Pak už to bylo lepší.

DRUHÉ A TŘETÍ KOLO. To už jsem se chytnul, ve druhém 28 a ve třetím 29 puttů. To už jde, i když, táta mi hodně pomáhal, právě s puttováním a směrováním. Bez něj by to tentokrát bylo hodně těžké, ale už jsme si na zdejší trávu zvykli a víme jak, a kam roste. Nejtěžší je puttování z kopce. To je opravdu fofr a najít správné tempo je velmi obtížné. Navíc ty nevyzpytatelné breaky. Z těch má každý strach.

IMG_3275CO ROZHODNE? Podle mě to bude výsledek tak -5. Já jsem teď po třech kolech na -3, takže ještě dvě pod, a měl bych být v klidu. Každá další upsaná rána bude jen bonus. Je to jen další den, chce to trpělivost a hrát si svou hru, dál se uvidí. Teď se s tím musím ještě poprat.

FYZIČKA JE ZATÍM DOBRÁ, ale ano, bylo toho za poslední měsíc hodně. Takže dohrát, a pak se může chvíli odpočívat. Zatím mi hodně pomáhá Sváťa Býma, díky jeho přípravě to zvládám. A Filip Mlčoch a jeho společnost VitamínKlub.cz. Mám od něj přírodní iontový nápoj, čistě bylinkový extrakt s kalciem a magneziem. A táta, jde se mnou jako caddie a ušetří mi spoustu sil. Jít sám by asi opravdu nešlo.

Průběžné výsledky můžete sledovat ZDE.

– FILIP MRŮZEK je hrajícím redaktorem magazínu Golf Digest C&S


 

Autor článku: GolfDigest C&S

Sdílet

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace