Furyk a Weir budou asistovat týmům v Presidents Cupu

Jim Furyk na tiskové konferenci před Valspar Championship.V lednu se Jim Furyk dozvěděl, že bude kapitánem týmu Spojených států amerických v Ryder Cupu 2018, o dva měsíce později dostal pozvánku do týmu USA při letošním Presidents Cupu. Asistovat bude kapitánu Stevu Strickerovi. Na straně Mezinárodního týmu bude stát v pozici asistenta Kanaďan Mike Weir.

Před turnajem Valspar Championship to v úterý oznámili kapitáni obou týmů, na straně USA Steve Stricker a na straně mezinárodního soupeře Nick Price.

Vůbec poprvé v historii klání mezi Spojenými státy a zbytkem světa mají kapitáni možnost zvolit si až čtyři kapitány. Stejně tomu bylo už při letošním Ryder Cupu. Oba kapitáni nabídnuté možnosti využili a už mají k dispozici kompletní tým asistentů.

Steve Stricker si do týmu už dříve pozval Tigera Woodse, Davise Love III a Freda Couplese. Nick Price vybral Ernieho Else, Geoffa Ogilvyho a Tonyho Johnstona.

Pro Jima Furyka nebude funkce asistenta kapitána žádnou novinkou. Osvědčil se už loni při úspěšném Ryder Cupu v Hazeltine, kde Američané zvítězili jasným poměrem 17:11. Příští rok navíc povýší. Při 42. ročníku Ryder Cupu ve Francii bude kapitánem.

„Lhal bych, kdybych řekl, že být součástí tohoto týmu mi nepomůže v přípravách na Ryder Cup. A vlastně bych pohrdal Presidents Cupem, kdybych vám říkal, že miluji tenhle turnaj. Jsem šťastný, že jsem dostal pozvánku,“ řekl Furyk na tiskové konferenci.

Od 28. září do 1. října letošního roku se na Liberty National Golf Club v Jersey City objeví s vysílačkou a sluchátky Mike Weir, jenž hrál za Mezinárodní tým v historii už pětkrát, naposledy ale v roce 2009. Teď si vyzkouší roli asistenta kapitána.

„Jsem nadšený, že jsem dostal pozvánku od Nicka Price. Nick byl vždycky ten, ke kterému jsem vzhlížel. Stejně jako k dalším dvěma klukům na protější straně,“ prohlásil Weir.

Autor článku: Jonáš Mencl

Sdílet

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace