John Daly je znovu vítězem. I přes nervózní závěr

John Daly - Insperity Invitational

John Daly – vítěz Insperity Invitational 2017

Třináct let čekal americký bouřlivák na další profesionální titul. Dočkal se ho na seniorské Champions Tour na turnaji Insperity Invitational. Cestu k vítězství si ale ve finálovém kole pořádně zkomplikoval, přesto toho jeho konkurenti nedokázali využít.

Po prvních dvou kolech si Daly vypracoval náskok jedné rány, když hřiště The Woodlands v Texasu zvládl na 68 ran v prvním a na 65 ran v druhém kole. Také do třetího kola vstoupil parádně. Hned na jedničce si připsal eagle a mířil za vítězstvím. Jenže poslední tři jamky mu vůbec nevyšly. Nepřesnými odpaly se dostával do problémů, které vyústily vždy v bogey. A tak dostali šanci jeho soupeři. Nejbližší pronásledovatel Tommy Armour III. se ale nevyhnul dvěma bogey na posledních dvou jamkách, ani Kenny Perry nezvládl závěr bez ztráty, zavázal na sedmnáctce.

A tak se mohl velký John Daly radovat z vítězství o jednu ránu. „Ten konec nebyl hezký,“ uznal Daly. Mrzet ho to ale nemusí, po třinácti letech, kdy vyhrál Buick Championship na PGA Tour, je znovu šampión. „Dokázal jsem to, a na tom záleží,“ dodal šťastný Američan, který ve finálovém kole oblékl kalhoty s americkou vlajkou. Vítězství mu navíc přineslo velmi příjemných 322 500 dolarů.

Mezi seniory hraje Daly teprve druhou sezónu a jako dvanáctý hráč dokázal vyhrát na všech třech okruzích PGA Tour. „Vítězství je vítězství. Nečekal jsem, že přijde tak brzo. Teď už můžu říkat, že jsem šampión na Champions Tour, to je fakt super,“ řekl Daly. Na osmnáctém greenu si navíc mohl vychutnat sprchu šampaňským, kterou pro něj připravili Esteban Toledo a Michael Allen. 

Autor článku: Jonáš Mencl

Sdílet

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace