DJ titul z US Open neobhájí, na čele je přetlak

Světová jednička Dustin Johnson balí kufry už po pátečním kole. Titul z loňského roku neobhájí, v Erin Hills nabral skóre +4, a to na cut nestačilo. Hřiště, na kterém se US Open koná vůbec poprvé ale popravilo kompletní trio světového žebříčku. Loučí se i Rory McIlroy a Jason Day. Se skóre -7 vyrazí do sobotního kola z vedoucí pozice hned čtyři hráči.

Poprvé od roku 1986, kdy byl oficiálně zaveden světový žebříček, se stalo, že tři nejlepší hráči světa si nezahrají na společném majoru víkendová kola. Zdaleka nejdál měl od postupu Jason Day, kterému se krutě nepovedlo už první kolo (79). Ve druhém (75) jeho celkové skóre narostlo už na +10. „Je to docela frustrující,“ svěřil se Day po výbuchu v Erin Hills, kde se paradoxně cítil asi nejklidněji ze všech posledních majorů. „Hřiště jsem si prošel, ujistil se, že na něm můžu hrát, představoval jsem si rány. Bohužel to ale nevyšlo,“ hodnotil Day.

McIlroy přiznal, že po zranění žebra, které ho trápí už od úvodu sezóny, nebyl v optimální provozní teplotě. Před US Open hrál pouze The Players. Absence větší zátěže byla znát. Světová dvojka předváděla skvělý golf až v závěru druhého kola. „Dal jsem birdie na čtyřech jamkách z posledních šesti. A klidně jsem mohl skórovat na všech šesti jamkách. Nezáleželo na tom, od cutu jsem byl i tak daleko, ale aspoň vím, že to tam pořád je,“ řekl Severní Ir, který neprošel cutem na US Open podruhé v řadě.

DJ v poli nehrál špatně, ale ani nijak nezářil. Ovšem skolilo ho mizerné puttování. „Jak všichni víme, tahle hra je o puttování. Je to hrozně jednoduché, prostě jsem nebyl schopný dostat míček do jamky dostatečně rychle,“ mrzelo Johsona, který potřeboval v prvním kole 33 a ve druhém 32 puttů.

Dustin Johnson opouští devátý green Erin Hills (Foto: Profimedia)

Dustin Johnson opouští devátý green Erin Hills (Foto: Profimedia)

Teď, když největší hvězdy vyklidili pole, mají velkou šanci na titul hráči, kteří dosud neměli to štěstí radovat se z vítězství na majoru. Jen v první dvacítce průběžného pořadí jich je drtivá většina. Až devatenáctí Garcia s Kaymerem znají pocit vítězství na majoru.

První místo okupuje hned čtveřice hráčů. Tommy Fleetwood, hrající převážně na European Tour, letos má formu. Vyhrál v Abu Dhabi, kde porazil silnou konkurenci a dokázal si, že už je schopný vyhrávat velké turnaje. Paul Casey je ze všech 4 hráčů nejzkušenější. Po letech trápení se v posledních dvou sezónách znovu tlačí na vrchol. Po delší době se o slovo přihlásil také Brooks Koepka, jemuž by mělo hřiště vyhovovat, ze všech čtyř vedoucích hráčů má nejdelší drivy. A Brian Harman už letos také vyhrál, radoval se na Wells Fargo. Všichni jsou na skóre -7.

Paul Casey při záchranářských prací na 14. jamce druhého kola US Open (Foto: Profimedia)

Paul Casey při záchranářských prací na 14. jamce druhého kola US Open (Foto: Profimedia)

Stejně jako v prvním kole, padlo i ve druhé číslo 65. Sedm pod par zahráli dva hráči: Hideki Matsuyama a Chez Reavie. Pod par se dostalo dokonce ještě víc hráčů než v předchozím kole (46). Lídr z čtvrtečního kola Rickie Fowler začal dobře i v pátek, ale druhá devítka mu nevyšla a nakonec zapisoval 73 (+1). Přesto je se skóre -6 jen jednu ránu za lídry.

Velká jména, která neprošla cutem


 

Justin Rose +2

Adam Scott +3

Henrik Stenson +3

Charl Schwartzel +3

Thomas Pieters +3

Bubba Watson +4

Dustin Johnson +4

Rory McIlroy +5

Jon Rahm +5

Alex Noren +6

Jason Day +10

Průběžné pořadí

Autor článku: Jonáš Mencl

Sdílet

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace