ČERTOVO BŘEMENO, čertovsky zamotaná hra za andělské ceny

letter-Jižní Čechy mají pro každého své kouzlo. Stejně tak zdejší golfová hřiště, která vás překvapí svou rozmanitostí. Jiná není ani Jistebnice, nebo Alenina Lhota, a romantická příjemná osmnáctka mezi čertovými kameny. Nadchne vás přírodou a atmosférou, která je zde neopakovatelná. Zdejší klub si nikdy nehrál na vrcholový golf, spíše jej brali jako sport pro každého a byli mezi prvními, kdo nabídl své fairwaye i hráčům bez tehdy vyžadované „zelené karty“.

cebr-2

Romantické potůčky a kameny snad patří k Čertovu břemeni víc, než cokoliv jiného. Vždy to byla radost, poslouchat kolemjdoucí golfisty, jak brblají „Ty … romantický potůčky, zase mi sežraly dva míčky,“. Bohužel už to dávno není pravda. I zde, jako v Písku nebo na Hluboké zmizely do drenáží a míčky není problém po trávě k jamce kutálet.

To samé se vždy dalo říct o rybníčcích, tůňkách a kvákání žab. A to naštěstí nedaleko Jistebnice zůstalo. Voda je tady magnetická, přitahuje vaše rány a nejlepší je snad na ni nemyslet. Pokud na ni zapomenete, budete hrát okolo nich a zaregistrujete je, až když půjdete kolem. Nebo podle žab, případně chechotu kachen.

cebr-3

Možná nám tohle hřiště přirostlo k srdci, jenže ono se tam opravdu hraje velmi příjemně. Včetně specifické klidné atmosféry v klubovně a cenám za hrací fee. Ve všední den si zde zahrajete 18 jamek za 590 korun, o víkendu a o svátcích jen o stovku dráž.

Pokud tedy máte cestu k Táboru, nechte se zlákat a na hřiště vyražte. Pokud hřiště neznáte, budete mile překvapeni. Z Prahy jste v Alenině Lhotě za necelou hodinu, a pokud byste zde chtěli přespat, pak se nabízí Monínec, který nabízí zajímavé balíčky i přes léto.

cebr-4


TŘI JAMKY, KTERÉ STOJÍ ZA ZMÍNKU

STARTOVACÍ JAMKA je velmi příjemná. Možná vás na odpališti trochu vystraší. Vlevo voda, vpravo rough a druhá půlka do prudkého kopce. Nicméně, zachováte-li si rozvahu a zahrajete opatrně, pak ji uhrajete v osobním paru, a to je dobrý start. Tady se nevyplatí riskovat.

NEJTĚŽŠÍ JAMKA je hned ta následující (původně jamka č. 18). Pětipar hraný z odpaliště mezi stromy na skloněnou fairway není nic moc a chce to velkou opatrnost. Ani další rány nejsou snadné. Vpravo je aut a střecha klubovny, vlevo stromky a rough. Při příhře do greenu musíte dávat pozor na golfisty puttující na cvičném greenu. Tady se vyplatí hrát velmi opatrně.

NEJHEZČÍ JAMKA je podle nás nejdelší třípar na hřišti. Sedmnáctá jamka ze žlutých 202 metrů na střed greenu. Ale ta nádhera na odpališti. Green máte hluboko pod sebou, je vidět mezi dvěma vzrostlými stromy a máte pocit, že to tam nemůžete dopálit. Ale ono to jde a pak je to nádhera. Tady si musíte věřit. A mimochodem, předchozí par 4, hraný do prudkého kopce, je jen o pár metrů kratší.

cebr-5


BB-gd-strategy

VŠECHNA HŘIŠTĚ si můžete prohlédnout na webu Golf Digest C&S
a svou hru si naplánovat.

Svou osobní BIRDIE KARTU hřiště ČERTOVO BŘEMENO si pak můžete vytisknout
a hrát podle dopředu naplánované strategie.


Autor článku: GolfDigest C&S

Sdílet

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace