Startuje D+D Real Czech Masters. S hvězdnou sestavou a 16 Čechy

Vítězové majorů Martin Kaymer, John Daly a Darren Clarke, sedminásobný vítěz Ryder Cupu Lee Westwood, vítěz Czech Masters z roku 2015 Thomas Pieters, Matt Fitzpatrick, to jsou nejzvučnější jména čtvrtého ročníku turnaje D+D Real Czech Masters, který startuje ve čtvrtek 31. srpna na hřišti Albatross Golf Resortu. Ve startovním poli je i početné české zastoupení: 16 hráčů, z nichž jsou čtyři amatéři.

Martin Kaymer (Foto: Profimedia)

Martin Kaymer (Foto: Profimedia)

„Sestava letošního Czech Masters je opravdu hvězdná. Je to historicky nejlépe obsazený turnaj v Česku. Takové hráče ještě žádný turnaj u nás neměl,“ pochvaloval si majitel promotérské společnosti Relmost Petr Dědek.

Letos poprvé se představí před českými golfovými fanoušky i bývalý první hráč světa a vítěz dvou majorů Němec Martin Kaymer. „Na prvním místě je pro mě jednoznačně golf. Budu se snažit turnaj vyhrát. Na druhém místě si budu chtít také užít atmosféru Prahy. Už jsem tady byl soukromě v lednu a město mě nadchlo,“ přiznal Kaymer.

A ještě jednu věc by si nerad nechal ujít – páteční duel fotbalové kvalifikace MS Česko – Německo. „Jsem velký fotbalový fanoušek. Samozřejmě podporuji německý tým. Jsme mistři světa. Z mého pohledu mělo Česko v minulosti už lepší týmy, takže to asi budou mít tentokrát těžké,“ poznamenal Kaymer, který vstupuje do turnaje s kurzem na vítězství podle sázkové kanceláře Tipsport 15:1.

Lee Westwood

(Foto: Robin Drahoňovský)

Stejně jako například Lee Westwood. Největším favoritem je podle bookmakerů Belgičan Thomas Pieters, který na Albatrossu zvítězil v roce 2015, s kurzem 8:1, přestože na posledním turnaji v Dánsku neprošel cutem. Za ním je pak s kurzem 13:1 Matt Fitzpatrick. Pro zajímavost – na triumf českého profesionála Filipa Mrůzka je kurz 400:1.

Do turnaje vstoupí vedle Mrůzka dalších 15 českých hráčů, mj. Petr Gál, který minulý týden prošel cutem na turnaji European Tour Made in Denmark, Jan Cafourek, Ondřej Lieser, Petr Dědek, Daniel Suchan, Cyril Suk, Michal Pospíšil, Aleš Kořínek, Lukáš Tintěra, Petr Nič. Jako poslední dostal pozvánku čerstvý profesionál Jakub Pokorný. Ve hře budou i čtyři čeští amatéři v čele s Matyášem Zapletalem. Překvapit budou ale určitě chtít i David Siwy, Roman Kumpošt a Vojtěch Kostelka

Na Albatrossu si zahraje i Američan Julian Suri, čerstvý vítěz Made in Demark, nechybí ani oba další vítězové Czech Masters Jamie Donaldson z roku 2014 a loňský šampion Paul Peterson.

https://twitter.com/EuropeanTour/status/902516989507375104

Diváci se mohou od čtvrtka do neděle těšit na řadu zajímavých akcí, například puttovací soutěž pořádanou Raiffeisenbank o 100 tisíc korun pro vítěze. Generální partner motivuje i české hráče v turnaji tím, že nejlepší z nich dostane odměnu 20 tisíc korun. Navíc pro majitele platebních karet banky je vstup na turnaj zdarma. Pro diváky je připravena ve čtvrtek ve 14:30 i golfová klinika Darrena Clarka a Roberta Karlssona, o den později ve stejném čase si budou moci fanoušci zaputtovat s Matthewem Fitzpatrickem.

Na Czech Masters také startuje kvalifikace na Ryder Cup, který se hraje v roce 2018 nedaleko Paříže. „Začne se tady psát příběh, který vyvrcholí na hřišti Le Golf National v Paříži,“ poznamenal Richard Hills, ředitel Ryder Cup Europe.

Autor článku: GolfDigest C&S

Sdílet

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace