V čele PGA Champ je Kisner, přidal se Matsuyama

Druhý den 99. PGA Championship v Charlotte v Severní Karolíně ovlivnily bouřky a déšť, které dokonce poslední major na hodinu a 40 minut zastavily. Ještě v dopoledních skupinách dokázal vedení udržet Američan Kevin Kisner, když v Quail Hollow zahrál čtyři rány pod par a dlouho byl vedoucím hráčem turnaje. Až v odpoledních časech se k němu dokázal přidat Japonec Hideki Matsuyama, který v dešti zahrál sedm pod par a se skóre -8 dělí vedení s Kisnerem. Oba jsou tak po odehraných dvou kolech největšími favority na titul.

Velký skok zaznamenal i Australan a bývalá světová jednička Jason Day, jeho pět pod par znamenalo skok na třetí samostatnou pozici, kdy na oba lídry ztrácí dvě rány. Sedm pod, stejně jako Matsuyama, zapsal také Ital Francesco Molinari a dokázal se posunout startovním polem o 40 míst vzhůru. Se skóre -5 dělí čtvrtou pozici společně s Jihoafričanem Louisem Oosthuizenem a Američanem Chrisem Stroudem.

Ve druhém kole se trápil Dán Thorbjorn Olesen, který zahrál šest ran nad par a propadl se z vedoucí pozice na průběžné 31. místo. Cutem do finálových kol nedokázali postoupit Phil Mickelson, Justin Rose, Luke Donald, Rafa Cabrera Bello, Bubba Watson, Matthew Fitzpatrick, Sergio Garcia, Thomas Pieters, Jim Furyk nebo John Daly.

PRŮBĚŽNÉ VÝSLEDKY NALEZNETE ZDE

Autor článku: GolfDigest C&S

Sdílet

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace