Kapitáni nominovali poslední členy pro Presidents Cup, Mickelson nechybí

Hodně se v posledních týdnech řešilo, jestli se bohatými zkušenostmi nabytý Phil Mickelson objeví v sestavě pro nadcházející Presidents Cup. Vždyť hráč s přezdívkou Lefty se dosud účastnil každého klání mezi USA a zbytkem světa od roku 1994. Jenže pro letošek se nevešel mezi první desítku hráčů s automatickou pozvánkou, a tak musel spoléhat na divokou kartu kapitána Strickera. A ta přišla ve středu.

Mickelson čeká na vítězství už více než čtyři roky, navíc v konkurenci mladých dravců je v 47 letech už tak trochu za golfovým zenitem. I proto byla jeho další účast na tradičním klání mezi Spojenými státy a zbytkem světa ohrožena.

Jenže aktuální forma není hlavním kritériem, který v případě Mickelsona rozhoduje. Tím jsou jeho dlouholeté zkušenosti z bojů v Ryder Cupu nebo Presidents Cupu. A jen pro upřesnění, forma se mu pomalu ale jistě vrací. Minulý týden skončil dělený šestý na Dell Technologies Championship, čímž dal Strickerovi jasně najevo, že se s ním musí počítat.

„Osobně můžu říct, že pro nás znamená hodně,“ řekl ke svému výběru dlouholetý Mickelsonův kolega Stricker. „Byl součástí asi 20 týmů, na konci roku se mu moc nedařilo, ale teď ukázal, že na to má. Tvrdě pracoval a říkal, že je otázkou času, až se mu forma vrátí. A minulý týden to potvrdil,“ zdůvodňoval Stricker.

Phil Mickelson (Foto: Profimedia)

Phil Mickelson (Foto: Profimedia)

Posledním dvanáctým mužem Strickerova výběru je Charley Hoffman. Čtyřicetiletý Američan v neděli vypadnul z desítky s automatickou účastí, když ho nahradil Kevin Chappell, jeho první Presidents Cup mu však neunikne – dostal divokou kartu od kapitána USA.

Kapitán Mezinárodního týmu Nick Price se může opřít o Japonce Matsuyamu, Australany Daye a Scotta, nebo Jihoafričany Schwartzela a Oosthuizena. Jako šéf týmu, který prohrál obě poslední měření sil, neměl lehkou úlohu ve volbě divokých karet. Rozhodl se pro jedenáctého v pořadí Emiliana Grilla a šestnáctého Anirbana Lahiriho. Důvod? Oba hrají pravidelně PGA Tour a mají velké zkušenosti s americkými hřišti. I proto se do sestavy nevešel dvanáctý v pořadí Japonec Tanihara, který neprošel cutem ani v jednom ze tří majorů, kterých se letos účastnil.

Emiliano Grillo (Foto: Profimedia)

Emiliano Grillo (Foto: Profimedia)

„Cítili jsme, že potřebujeme hráče, kteří hrají pravidelně americkou túru,“ vysvětloval Price, proč se rozhodl pro Lahiriho s Grillem. Letošní klání se uskuteční v Liberty National nedaleko New Yorku, první zápasy začínají 28. září, o vítězi se rozhodne 1. října.

Autor článku: Jonáš Mencl

Sdílet

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace