Pospíšil v q-school zaváhal a spadl do druhé desítky

Michal Pospíšil nenavázal na výtečná úvodní dvě kola první fáze kvalifikační školy European Tour v Itálii. Ve třetím kole zahrál tři rány nad par a cestu do druhé fáze si zkomplikoval. Petr Gál a Cyril Suk zahráli shodně 3 rány pod par, prošli cutem, a živí tak naději na postup. 

Michal Pospíšil (Foto: Zdeněk Sluka)

Po prvních čtyřech jamkách se dostal Pospíšil na průběžné skóre -12 v součtu všech kol. Jenže zásadní ztráta přišla ve čtvrtek na jamce číslo sedm, kde zahrál triple bogey. Z bolestivé ztráty se už nevzpamatoval a do klubovny došel v posledním flightu s výsledkem 75 ran (+3). Z průběžného druhého místa klesl na dělené patnácté, přičemž 21 nejlepších hráčů a hráči na dělených pozicích se mohou po čtvrtém kole těšit na druhou fázi Q-school.

Shodně tři rány pod par zahrála další česká želízka Petr Gál a Cyril Suk, čímž se oba dva s přehledem protlačili do finálového kola, které se uskuteční zítra. Gálovi momentálně chybí tři rány na postupová místa, Sukovi čtyři. 

Průběžné výsledky

Autor článku: Jonáš Mencl

Sdílet

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace