LOUČENÍ NA LORETĚ. Takový povedený sváteční den na golfu

Poslední měsíce roku se mezi golfisty v českých luzích a hájích neřadí mezi ty nejoblíbenější. V přímé úměře úbytku slunečního svitu a denního světla totiž postupně uzavírá své brány jedno golfové hřiště za druhým. Smutná realita v našich zeměpisných šířkách a délkách…

S ALOISEM ŽATKULIAKEM

A tak když se ještě vyskytne pár dní, které vybočují z podzimních pošmourných obvyklostí, není divu, že se každý pravověrný milovník golfu ještě snaží urvat některou z posledních možností si na domácí půdě ještě zahrát. My jsme ještě stihli osmnáct jamek na Loretě Pyšely.

A jaké to bylo?

Jedním slovem paráda.

Pouhý měsíc před Vánoci nabídl listopad počasí vymykající se této roční době: slunečno a teplotu atakující patnáct stupňů. Tolik počasí.

A co hřiště?

Už jen pohled z odpaliště jedničky na hřiště úžasně zasazené do malebné posázavské krajiny signalizoval, že to bude příjemný den na golfu.

Příjemný byl i ten pohled poněkud zevrubnější a detailnější. Pravda, fairwaye už byly na několika místech vypískované, připravené na zimu, takže jejich povrch nebyl zcela ideální. Nebyl to ten travnatý kobereček z letních měsíců.

Ale naproti tomu třeba greeny byly v naprosto famózní kondici. Na tohle roční období v téměř neuvěřitelné.

Celkově to ale platilo pro celé hřiště. Včetně devatenácté jamky v podobě místní restaurace. Skvělá dýňová polévka a lívanečky s borůvkami byly povedenou tečkou za sezonou na Loretě.

Byl to zkrátka takový hodně sváteční golf.

Zvlášť při vědomí, že právě uplynulý víkend byl tím letos posledním herním na Loretě.

Kdo si během oněch nejspíš posledních příjemných listopadových dnech nestihl v Pyšelích zahrát, může jen litovat. A o to víc se těšit na start příští sezony.

Jen kdyby to nebylo tak daleko…

Autor článku: GolfDigest C&S

Sdílet

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace