Jako přes kopírák. Spilková i Vlčková se v Q-school posunuly vpřed

Po spíše průměrném prvním kole zaznamenaly české hráčky usilující o kartu na LPGA v druhém kole závěrečné fáze kvalifikační školy na Floridě výrazný posun vpřed výsledkovou listinou. Klára Spilková i Karolína Vlčková zahrály shodně 71 ran a přiblížily se dvacítce nejlepších hráček, které si po kvalifikaci odvezou plný status LPGA.

Zatímco ve středu nad oběma českými hráčkami zvítězilo hřiště Jones, na němž obtížně hledaly cestu ke skórování, ve čtvrtek už se jim na hřišti Hills dařilo zapisovat berdíky. A to se muselo projevit i na celkovém výsledku. Po 71 ranách (-1) vylétly o více než 50 příček vzhůru na průběžné dělené 43. místo (+2). Od elitní dvacítky je navíc dělí pouze dvě rány.

Karolína Vlčková (Foto: Zdeněk Sluka)

Do samostatného vedení se dostala Američanka Marissa Steen, když ve druhé rundě zdolala hřiště Jones 67 údery. Její celkové skóre je -6.

Pikantní bude pro Češky třetí kolo, do kterého vstoupí společně v jednom flightu. Spilková s Vlčkovou odstartují z prvního odpaliště hřiště Jones v pátek v 8:55 (14:55 SEČ).

LEADERBOARD

Klára Spilková během třetího kola druhé fáze Q-school LPGA (Foto: Twitter Symetra Tour)

Autor článku: Jonáš Mencl

Sdílet

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace