VÁŇOVÁ si v Q-SCHOOL výrazně polepšila, HINNEROVÁ stále na hraně

O další krůček blíž k finálovému kolu kvalifikační školy o Ladies European Tour je Šideri Váňová. Česká hráčka se v neděli posunula do první třicítky pořadí po skvělém výkonu na hřišti Amelkis, na kterém zahrála 68 ran. Druhé české želízko Lucie Hinnerová zapsala znovu jednu nad par a pohybuje se na hraně postupu do závěrečného kola. 

Váňová je po dvou kolech na skóre -2 a dělí 22. místo. To je velmi dobrá výchozí pozice do příštích dnů, zvláště když si uvědomíme, že v prvním kole byla po osmi odehraných jamkách na hrozivém skóre +7.

Včerejší kolo zachránila na druhé devítce. Dnes sice znovu nezačala nejlépe – na druhé jamce (startovala z jamky č. 10) zapsala bogey. Ale do červených čísel se dostala ještě na první devítce a sérii tří birdie v řadě byla na denním skóre -4. To už se jí podařilo donést. Dnešních 68 ran (-4) ji katapultovalo z 68. místa na průběžné 22.

Lucie Hinnerová naopak zaznamenala mírný pád výsledkovou listinou. Stejně jako včera zahrála i dnes jednu ránu nad par. Celkově je +2 a dělí 61. příčku. Do skórkarty dnes zapsala dvě birdie a tři bogey.

Jasnými vládkyněmi finálové fáze q-school jsou zatím Američanka Casey Danielson (-11) a švédská amatérka Julia Engstrom (-10). Až po čtvrtém kole bude následovat cut pro nejlepších 60 hráček.

LEADERBOARD

Šideri Váňová během prvního kola Lalla Aicha Tour School (Foto: LET)

Lucie Hinnerová během prvního kola Lalla Aicha Tour School (Foto: LET)

Autor článku: Jonáš Mencl

Sdílet

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace