VÁŇOVÁ v Q-School dál stoupá, HINNEROVÉ finále utíká

Finále kvalifikační školy o Ladies European Tour v Maroku se přehouplo do své druhé poloviny. Zatímco Šideri Váňová ve třetím kole zahrála 70 ran a posunula se na 16. místo, Lucie Hinnerová výrazně ztratila a na postup do závěrečného kola ztrácí už pět ran.

V pondělí se obě české hráčky vrátily na hřiště PalmGolf, kde si ovšem na rozdíl od prvního kola vedly zcela odlišně. Váňová nechtěla opakovat úvod prvního kola, ve kterém nabrala sedm ran nad par. Tentokrát zvládla první devítku jen za +1. Pak potvrdila, že jí na místním hřišti sedí více druhá polovina hřiště. Na ní totiž zahrála tři pod. Po 70 ranách poskočila o dalších šest příček vzhůru na dělené 16. místo.

Lucie Hinnerová startovala ve třetím kole z desáté jamky. Na třinácti jamkách zaznamenala jen pět bogey, první birdie přišlo až na pětce. To ale záhy vystřídalo bogey na pětiparové sedmičce. Konečných 77 jí výrazně zkomplikovalo situaci. Teď už se skóre +7 ztrácí na postupová místa do finálového kola pět ran.

Po čtvrtém kole bude následovat CUT pro nejlepších 60 hráček. Ve finálovém pátém kole si to hráčky rozdají o pět karet kategorie 5b, dalších 20 karet kategorie 8a a zbylé hráčky si odvezou kartu kategorie 9b. 

LEADERBOARD

Šideri Váňová během třetího kola Lalla Aicha Tour School (Foto: LET)

Lucie Hinnerová během prvního kola Lalla Aicha Tour School (Foto: LET)

Autor článku: Jonáš Mencl

Sdílet

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace