Vlčková i Spilková si v Q-school znovu pohoršily

Po čtvrtečním vzestupu českých hráček ve finálové fázi Q-school LPGA přišel v pátek znovu pokles průběžným pořadím. Karolína Vlčková klesla po 73 ranách na dělené 56. místo, Klára Spilková je ještě níže, po 75 ranách v pátek na 73. příčce. V sobotu přijde na řadu cut pro 70 nejlepších hráček.

Ve třetím kole se obě Češky vrátily na hřiště Jones, kde dokonce hrály společně v jednom flightu. Více se dařilo Vlčkové, která po nepovedeném startu (dvě bogey na prvních dvou jamkách) dokončila první devítku pod parem. Na druhé přišla tři bogey a jediné birdie, proto dohrála za +1.

Karolína Vlčková slaví s Davidem Carterem postup do závěrečné fáze Q-school o LPGA (Foto: Facebook Karolíny Vlčkové)

Spilková zapsala pouze tři bogey, žádné birdie. Po 75 ranách (+3) se propadla na dělenou 73. příčku. Cut po čtvrtém kole pošle do finálového kola pouze 70 hráček, a tak mají před sebou Češky jasný úkol.

Klára Spilková během 2. kola Hero Women’s Indian Open 2017 (Foto: Tristan Jones / LET)

V čele je zatím Japonka Nasa Hataoka se skóre -8. Pod parem hřiště je ještě další 24 hráček včetně Gerogie Hall, Angličanky známé z European Tour.

LEADERBOARD

Autor článku: Jonáš Mencl

Sdílet

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace