Vlčková kartu na LPGA nevybojovala, ale vylepšila status pro Symetru

Český golf nebude mít zastoupení na elitní ženské sérii LPGA v nové sezóně. Rozhodlo o tom finálové kolo závěrečné fáze kvalifikační školy, ve kterém měla Karolína Vlčková jako jediná česká hráčka naději vybojovat plné nebo omezené členství LPGA. Závěr kvalifikace ji bohužel nevyšel. Díky tomu, že prošla cutem si vylepšila status pro nižší sérii Symetra Tour.

Konečné umístění v kvalifikaci totiž rozhoduje o lepším, či horším statutu rozvojové série. Vlčková měla omezený status už před startem finálové fáze. V ní své postavení ještě vylepšila, a tak už může plánovat svůj kalendář pro příští sezónu.

Nakonec může být Vlčková spokojená. I když jen částečně. Pocity zklamání z prohraného boje o LPGA asi z české hráčky jen tak nevyprchají. Před finálovým kolem totiž dělila 34. místo se ztrátou pouhých dvou ran na TOP 20 hráček, pro které byl připraven plný status se zárukou startu na většině turnajů. A reálně bylo ve hře i omezené členství (pro hráčky na 21. – 45. místě).

Karolína Vlčková (Foto: Zdeněk Sluka)

Navíc ji mohl potřebné sebevědomí dodat i fakt, že poslední kolo hrála na hřišti Hills, kde se jí v předchozích kolech dařilo. To ale nebyl případ finále. V něm Karolína více chybovala – do skórkarty zapsala hned šest bogey. Naproti tomu dvě birdie nemohla odvrátit pád výsledkovou listinou. Vlčková skončila na děleném 60. místě.  

Druhá česká golfistka Klára Spilková své účinkování v letošní q-school ukončila už o kolo dříve. Po čtvrtém dni a skóre +5 neprošla o ránu cutem.

LEADERBOARD

Autor článku: Jonáš Mencl

Sdílet

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace