WOODS dál září, na Bahamách však vede Hoffman

Trvalo to jen kolo a půl, než se Tiger Woods osamostatnil ve vedení svého turnaje Hero World Challenge. Pro mnohé šok. A i když nakonec páteční vzestup přibrzdila horší druhá devítka, stále je pětinásobný vítěz tohoto turnaje, který absolvuje svůj první turnaj po desetiměsíční přestávce, reálně ve hře o titul. K němu má aktuálně nejblíže Charley Hoffman.

Už včerejších 69 si Tiger Woods pochvaloval, ale v pátek o lepším startu snad ani nemohl snít. Po třech birdie na prvních čtyřech jamkách a eaglu na devtítce se dostal do děleného vedení, na kterém se osamostatnil po birdie na jedenáctce.

Tiger Woods ve druhém kole Hero World Challenge 2017 (Foto: Profimedia)

„Po těch 31 ranách (-5) na první devítce, jsem mohl ještě něco získat na druhé,“ ví Woods. Jestli si ve čtvrtek stěžoval na ztráty na pětiparových jamkách, tak v pátek četl obtížně rychlost greenů. Na několika jamkách druhým puttem skóre zachránil, na dvanáctce už se mu to nepovedlo. „Celý den jsem těžko odhadoval rychlost greenů. Zdály se být o stopu rychlejší než včera, byly tvrdé. Několika putty jsem o dost přehrál jamku,“ vysvětlil s čím se na hřišti nejvíc pral.

Jinak měl své rány pod kontrolou. Se skóre -7 po dvou dnech dělí páté místo, na druhé ztrácí pouze dvě rány. Na lídra Charleyho Hoffmana už pět. „Mám před sebou ještě dlouhou cestu. Chce to čas, mnohem více trénovat a hrát více turnajů,“ uznává.

HOFFMANN ZAHRÁL V PÁTEK 12 BERDÍKŮ


Zcela výjimečné kolo předvedl v pátek vedoucí hráč Charley Hoffman. Čtyřnásobný vítěz turnajů PGA Tour turnaj nezačal bůhvíjak. Po pěti jamkách úvodního kola byl dvě nad parem hřiště, pak začal sázet jedno birdie za druhým a nyní už sedí na špici se skóre -12. V pátek zahrál celkem 12 birdie, končil pěti berdíky v řadě.

Lídr po prvním kole Tommy Fleetwood přidal k 66 ranám 69 a dělí druhé místo s Jordanem Spiethem. Osm pod par je Justin Rose a sedm pod Woods, Matsuyama, Molinari, Kuchar a Fowler.

LEADERBOARD

 

Autor článku: Jonáš Mencl

Sdílet

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace