Číňan Li Haotong půjde do finále v Dubaji s náskokem jedné rány

Druhý titul na okruhu European Tour bude chtít v zítřejším finálovém kole Omega Dubai Desert Classic získat 22letý čínský golfista Li Haotong. Po třech kolech k němu má ze všech hráčů nejblíž, i když těsně za zády má silné soupeře. Tím nejobávanějším je Rory McIlroy, který ztrácí jednu ránu.

Sobotních 64 ran (-8) vyneslo mladého Číňana do čela turnaje. První pozici bude chtít uhájit v nedělním finále, získat druhý titul na European Tour a možná překonat i rekord celkového skóre turnaje, který drží už 16 let Thomas Bjørn (-22). Li Haotong je zatím na skóre -20.

„V takové pozici jsem nikdy předtím nebyl. Zítra to bude něco. Snad budu trpělivý a budu se dál držet své hry,“ řekl Li.

Li Haotong vykročí do finálového kola Omega Dubai Desert Classic s náskokem jedné rány (Foto: Profimedia)

Na Číňana doráží Rory McIlroy, který se v sobotní ranní dohrávce druhého kola dostal do vedení. Jenže ve třetím kole nenašel recept na první devítku, skórovat začal až na té druhé, a svému čínskému soupeři přepustil vedoucí příčku.

„Na první devítce jsem udělal pár lajdáckých chyb. Zítra budu muset zahrát pravděpodobně nižší číslo, Li tu totiž hraje velmi dobře,“ komentoval McIlroy. Platit to ale nemusí, pokud se do hry vloží silnější vítr, který by měl v Dubaji ve finále foukat.

Ve hře o titul však není jen Li s McIlroyem. Dobré šance mají i Haydn Porteous i Alexander Lévy. Právě Francouz Lévy zažil v sobotu parádní okamžik, když na čtvrté jamce zahrál hole-in-one. Na Číňana ztrácí tři rány. Kolo dne si připsal Andy Sullivan, zahrál 63 ran a na čelo mu chybějí 4 rány.

LEADERBOARD

https://twitter.com/EuropeanTour/status/957182518813315072

Autor článku: Jonáš Mencl

Sdílet

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace