Day i s bolavými zády předvedl kolo dne, Woods se zachránil za pět minut dvanáct

O 107 míst ve výsledkové listině si v pátečním kole Farmers Insurance Open polepšil Jason Day. Australan, jenž byl ještě před rokem světovou jedničkou, i přes bolest zad zahrál nejlepší kolo dne a o víkendu chce bojovat o titul. Obhájce titulu Jon Rahm ztrácí jednu ránu na lídra a případné vítězství v turnaji by ho vyneslo do čela světového pořadí. Tiger Woods po velkém boji prošel cutem.

Ve středu vynechal Jason Day pro-am kvůli bolesti zad, ve čtvrtek zahrál průměrných 73 na Jižním hřišti a jeho účast ve víkendových kolech byla ohrožena. Jenže v pátek se na Severním hřišti Torrey Pines rozjel k nevídanému výkonu. Kolo za 64 ran (-8) ho vyneslo do elitní desítky průběžného pořadí.

„Říkal jsem si, že musím být trpělivý a pak to přijde. Myslím, že Severní hřiště je snazší navzdory tomu, jak rychle tu míčky běhají po greenu. Greeny jsou tu takové spravedlivější. Když si vytvoříte šance, můžete zahrát opravdu hodně nízké skóre. To se mi povedlo především na první devítce,“ hodnotil Day, který se do turnajového dění vrátil po Australian Open v listopadu loňského roku.

Jason Day během druhého kola Farmers Insurance Open (Foto: Profimedia)

Právě na rok 2017 nemá Day dobré vzpomínky. Kromě toho, že na turnajích mu to moc nešlo, řešil velmi nepříjemné situace v osobním životě. A také zápasil s bolavými zády. Ta Australana trápí i na Torrey Pines, a proto zbytek pátku, během něhož v Austrálii slaví Australian Day, vyplnil odpočinkem.

„Lehnu si, dám si nohy nahoru a pytlík s ledem na záda,“ dodal.

Velmi dobře rozjetou má obhajobu titulu Jon Rahm. Španělská kometa se po vítězství na CareerBuilder Challenge minulý týden usadila v polovině turnaje Farmers Insurance Open na druhém místě a se ztrátou jedné rány vyrazí do sobotního kola. Pokud v neděli vyhraje, stane se světovou jedničkou.

„Dnes jsem zahrál nejlépe, jak jsem mohl,“ řekl po 66 ranách. „Nelíbilo se mi moje drivování, zachránila mě krátká hra,“ doplnil.

Po zdravotních i osobních trablích se na Tour vrátil Ryan Palmer. A po dvou kolech mu patří první pozice. Útočí zároveň na své nejlepší umístění v historii turnaje. Dosud je jeho maximem dělené 35. místo.

Za pět minut dvanáct se v turnaji zachránil jeho sedminásobný vítěz Tiger Woods. V polovině druhého kola nic nenasvědčovalo tomu, že by měl bývalý král světového golfu hrát i o víkendu. V tu chvíli byl totiž na výsledku +2, tři rány od cutu. Jenže na druhé devítce Severního hřiště začal skórovat a na poslední jamce si berdíkem zajistil účast ve finálových kolech.

Tiger Woods si oddechl, cutem prošel o jedinou ránu (Foto: Profimedia)

„Byla to dřina celý den. Netrefoval jsem to tak dobře, jak bych chtěl. Bojoval jsem. Snažil jsem se uhrát nějaké číslo. A to se povedlo,“ řekl. „Zahrát hodně nízké číslo se mi už dlouho nepovedlo, chci se postupně zlepšovat, hrát turnaje a vše směřovat k přípravám na duben,“ připomněl svůj hlavní cíl v sezóně, čímž je Masters.

I když v pátek vydřel cut, věděl, že má hodně co zlepšovat. Jen na první jamce, kterou byla desítka Severního hřiště, zahrál drive 65 yardů vlevo od fairwaye a málem se dostal až do fairwayového bunkeru na první jamce Jižního hřiště. „Zpočátku jsem to hodně zatahoval, pak jsem zahrál i pár dobrých ran. Ale pořád nejsou tak dobré. To musím zlepšit,“ uazvřel Woods.

LEADERBOARD

Autor článku: Jonáš Mencl

Sdílet

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace