Li Haotong v dramatickém finiši porazil McIlroye

Šest jamek před koncem turnaje Omega Dubai Desert Classic se vyhříval na první pozici s náskokem dvou ran Rory McIlroy, ale závěrečný útok Li Haotonga postavení obou mužů ve výsledkové listině obrátil. Číňan drama definitivně ukončil vítězným puttem na osmnácté jamce. A kromě toho, že jako první Číňan v historii pronikne do první padesátky světového pořadí, se může těšit na své první Masters.

S náskokem jedné rány vstupoval Li do závěrečné rundy v Dubaji, v níž se očekával nápor ze strany mnohem zkušenějšího Roryho McIlroye. A mladý čínský golfista přiznal, že byl v počátku svého kola, v němž zahrál bogey hned na úvodní jamce, nervózní.

„Zvláště na prvních dvou jamkách. Na jedničce jsem dal bogey, a musel se z toho rychle oklepat,“ prozradil. Pomohla mu pětiparová jamka číslo tři, kde zahrál první birdie dne. McIlroy však na první devítce nechyboval a svého soka dorovnal.

Ze zadních pozic se na vedoucí dvojici navíc začal dotahovat Tyrrell Hatton, kterému ale na závěrečných jamkách tak trochu došla šťáva. Také úvod druhé devítky vyšel McIlroyovi o něco lépe. Po dvanácti jamkách vedl o dvě.

Jenže pak nevyužil dobrou příležitost na pětiparové třináctce, jeho protivník ano. A v závěru se Li nadechl k poslednímu útoku. Čtyři birdie na posledních šesti jamkách mu přinesly zaslouženě dosud největší triumf kariéry.

„Na posledních čtyřech jamkách jsem vyprodukoval nejlepší rány ve svém životě. Jsem šťastný, že mohu držet tuto trofej. A už se moc těším na své první Masters,“ prohlásil už dvojnásobný vítěz na European Tour, který se ve 22 letech dostane do první padesátky světového pořadí. A klidně může být považován za černého koně prvního majoru roku.

Li Haotong se raduje ze svého největšího triumfu v životě (Foto: Profimedia)

Druhý Rory McIlroy odstartoval novou sezónu třetím místem v Abu Dhabi a druhým místem teď v Dubaji. A přestože ví, že jde o velmi kvalitní vstup, po dohrání neskrýval zklamání.

„Kdyby mi někdo na začátku roku řekl, že skončím třetí a druhý na prvních dvou turnajích, bral bych to. Ale být v pozici, kdy jste velmi blízko titulu dva týdny v řadě, to je pro mě těžké. Jako hráč jsem zklamaný. Chtěl jsem vyhrát, vždycky chci vyhrávat. Prostě jsem pro to neudělal vše, co bylo třeba,“ uznal sebekriticky.

LEADERBOARD

Rory McIlroy byl znovu blízko titulu (Foto: Profimedia)

Autor článku: Jonáš Mencl

Sdílet

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace