MRŮZEK slaví v EGYPTĚ páté místo: „Obrovská spokojenost,“ jásá

Dva a půl měsíce nehrál kvůli zimě žádný turnaj. Čekání na první ostrý start v roce 2018 skončilo Filipu Mrůzkovi v Egyptě, kde se na turnaji ze série Pro Golf Tour umístil na pátém místě. Mrzet ho může snad jen to, že o jedinou ránu nebral žádné body do světového žebříčku.

Páté místo je ovšem velmi dobrým startem pro 26letou českou stálici. V úvodu roku si navíc zvedl sebevědomí, které mu může pomoci obstát v příštích – daleko významnějších – turnajích sezony. 

Na turnaji Red Sea Egyptian Classic dosáhl po kolech 73-70-69 na konečné skóre -4. Úvodní kolo, v němž zahrál 73 ran (+1), bylo solidním začátkem po více než dvouměsíční zimní přestávce. S každým přibývajícím kolem pak své skóre vylepšoval. Ve druhém zapsal 70 ran a ve finálovém kole, ve kterém si s hráči pohrával silný vítr, se dokonce prezentoval druhým nejlepším výsledkem dne.

„Jsem naprosto spokojený. Všechna tři kola jsem hrál dobře, jen v tom prvním jsem nedokázal využívat šance na birdie. Překvapuje mě, jak dobře ten turnaj pro mě dopadl. Že budu hrát až takhle dobře, jsem nečekal,“ popisuje Mrůzek.

Filip Mrůzek (Foto: Robin Drahoňovský)

Radost mu způsobilo i zjištění, že ve druhém kole zahrál 70 ran a ne 71, jak si původně myslel. Menší tlak na konečné umístění a žádné přehnané ambice při letošním prvním oťukávání se na profesionálním turnaji v zahraničí nakonec přineslo své ovoce.

Ale pochopitelně nejen to. Mrůzek v prosinci a na začátku ledna poctivě pracoval na fyzické kondici a v Egyptě trénoval o týden dřív. „Jsem spokojený s železy, protože ta jsem trefoval celý týden luxusně,“ líčí. Výrazný podíl na úspěchu má také Mrůzkova zkušenost s místním hřištěm v Sokhna Golf Clubu. „Dřív jsem tu na některých jamkách hrál agresivně, teď jsem zvolil konzervativnější strategii. A ta se vyplatila,“ dodává jediný Čech, který prošel na turnaji cutem.

Po dvou kolech se s turnajem rozloučila trojice Michal Pospíšil, Martin Příhoda a Cyril Suk. Nejblíže postupu do finálového kola měl Pospíšil. První kolo zvládl zahrát stejně jako Mrůzek za 73 ran, pak se ale o účast ve finálovém kole připravil 75 ranami ve středeční druhé rundě. Se skóre +4 o jedinou ránu cutem neprošel. Příhoda dohrál s +6, Suk s +8.

Stejná čtveřice českých golfistů by se měla objevit i na následujícím turnaji, který se uskuteční v termínu 22. – 24. ledna na stejném egyptském hřišti. Hrát se bude ovšem kombinace devítek B+C. Tento týden hráči čelili devítkám A+B.

LEADERBOARD

Autor článku: Jonáš Mencl

Sdílet

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace