Noren udivuje Ameriku. Na Torrey Pines má nejblíž k titulu

Za poslední tři roky vyhrál šest turnajů na European Tour, loni pronikl do elitní desítky světového pořadí. Přesto je Alex Noren mnohým fanouškům ve Spojených státech neznámý. Důvod? Pětatřicetiletý Švéd se dosud převážně soustředil na evropský okruh, PGA Tour hrál sporadicky. Teď má možnost na Torrey Pines ukázat Američanům, proč je jednou z velkých hvězd druhé strany Atlantiku. Do finálového kola Farmers Insurance Open si ponese náskok jedné rány.

„Moc se nezajímám o to, jestli mě tu znají. Je to úsměvné. Jediné, na co se soustředím, je vítězství v turnaji,“ říká Švéd, který studoval na Oklahoma State University v USA předtím, než přestoupil v roce 2005 k profesionálům. Takže americké prostředí pro něj zdaleka takovou neznámou není. Ovšem na Torrey Pines hraje poprvé.

„Nemusíte zahrát všechny rány perfektně, abyste zahráli dobré kolo,“ tuší Noren. Těžko lze totiž očekávat, že by se vítězné skóre blížilo dvaceti ranám pod par. Hráči mají velké problémy umisťovat své míčky na poměrně úzké fairwaye a z roughů s potížemi zasahují greeny. Proto je lídr Noren zatím na průběžném skóre -11. O přepisování rekordů nemůže být letos řeč.

Alex Noren při hře z bunkeru ve třetím kole Farmers Insurance Open (Foto: Profimedia)

O tom, jak složité je zasáhnout fairway, by mohl dlouho vyprávět Tiger Woods. V sobotním kole trefil pouze tři ze čtrnácti. Green v regulaci zasáhl jen devětkrát. I proto je jeho 70 ran (-2) zlatým výsledkem. Sedminásobného vítěze turnaje drží ve hře excelentní krátká hra.

Sám golfový velikán nazval svou hru těžkopádnou, kedík Joe LaCava si během kola musel vykřičet hlasivky, když na téměř každé jamce křičel „fore“. Jeho sobotní spoluhráč Brandt Snedeker jen kroutil hlavou a diváci se každých deset minut museli krýt projektilům, které do nich Woods pouštěl.

„Nechápu, jak jsem to mohl dát dohromady,“ divil se Woods po 70 ranách, po kterých vystoupal o 26 pozic na dělené 39. místo. „Ani to snad nepřipomínalo golfový švih. Ale i tak jsem skóroval, dobře chipoval a puttoval.“ Právě krátká hra byla tím jediným, na co se mohl znovu spolehnout. Ocenil ji i Snedeker. „Jeho krátká hra je tak dobrá, nebo možná ještě lepší, než si ji pamatuji,“ chválil Woodsovu přednost Snedeker.

Tiger Woods obvykle hledal míč po odpalech v hustém roughu mezi diváky (Foto: Profimedia)

Až na výjimky (J. B. Holmes -7, Gary Woodland -6, Emiliano Grillo -5) měli všichni hráči potíže se skórováním. Některým se přeci jen podařilo své skóre převrátit do červených čísel, jiným nikoliv. Ztratil Jon Rahm, který zahrál 75 a vypadl z první desítky. Phil Mickelson po dvou slibných kolech zahrál 76 a propadl se za Tigera Woodse.

O titul bude ale ještě velká bitva. Zhruba patnáct nejlepších hráčů může reálně myslet v neděli na vítězství. I velmi nízké číslo některého z hráčů ve středu výsledkové listiny může s pořadím zamíchat. Vše je otevřené.

LEADERBOARD

Autor článku: Jonáš Mencl

Sdílet

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace