Pospíšil vystřídal Mrůzka. Z Pro Golf Tour v Egyptě veze 7. místo

 

Po Filipu Mrůzkovi, který na prvním turnaji sezóny Pro Golf Tour obsadil v Egyptě páté místo, se raduje z umístění v první desítce o týden později další Čech. Michal Pospíšil na následujícím tříkolovém turnaji v Egyptě vyrovnanou hrou 70-69-69 uhrál dělené sedmé místo. Cutem prošel Martin Příhoda, naopak Filip Mrůzek a Cyril Suk si finále nezahráli.

Úvod sezóny českým hráčům hrajícím na satelitní sérii Pro Golf Tour vychází. Z druhého turnaje v Egyptě v krátkém sledu si odváží cenné sedmé místo Michal Pospíšil, jemuž kombinace devítek B+C na hřišti Sokhna Golf Clubu seděla perfektně.

S konečným skóre -8 za tři kola obsadil dělenou sedmou příčku, přičemž na body do světového žebříčku ztratil pouze tři rány a na vítěze turnaje Němce Paula pět. „Už před týdnem jsem cítil dobrou formu, proto mě dost mrzelo, že mi o ránu utekl cut. Teď jsem ovšem nepanikařil, hrál stejný golf a výsledek se dostavil,“ hodnotil krátce po dohrání Pospíšil.

Společně s Filipem Mrůzkem se na egyptské turné připravoval týden před začátkem prvního turnaje, a proto se na turnajový výpadek způsobený zimní přestávkou nechtěl vymlouvat. „Na prvních jamkách jsem možná byl trochu nervózní, ale herně jsem byl připravený dostatečně,“ netají se.

Michal Pospíšil je v úvodu letošní sezóny v dobrém rozpoložení (Foto: archiv hráče)

V turnaji dokázal využívat šance na snazší druhé devítce, což byl i případ závěrečného kola. Na závěrečných devíti jamkách zahrál hned pět birdie a jen jediné bogey. Z pohody ho nevyvedl ani nepříjemný vítr, který ale hráčům komplikoval hru především ve druhém kole.

Pokud by měl ve své hře ukázat na prozatimní největší slabinu, byla by to krátká hra. „Dnes jsem v ní nechal spoustu ran. Tady vidím prostor pro zlepšení. Navíc, když si nejste zcela jisti v krátké hře, pak jste pod větším tlakem i v dlouhé hře. Tomu se musím do budoucna vyvarovat,“ hovoří o nejproblematičtější části hry, která především v úvodu sezóny trápí většinu hráčů. 

Michal Pospíšil má letos před sebou první kompletní sezónu mezi profesionály, kterou stráví právě na Pro Golf Tour, kde ho čeká seznamování se s atmosférou profesionálních turnajů. V plánu pětadvacetiletého golfisty je odehrát takřka kompletní sezónu této série. Za týden odletí na další dva turnaje do Maroka.

Tam by se měl potkat hned s pěti krajany. Letošní debut na Pro Golf Tour by na Open Prestiga měl zažít Stanislav Matuš, Jan Cafourek i Daniel Suchan. Už třetího turnaje by se měli zúčastnit kromě Pospíšila také Martin Příhoda a Cyril Suk.

Oba dva startovali i na druhém turnaji v Egyptě. Příhoda prošel cutem, ale závěrečné kolo turnaje pokazil a dělil 40. místo. Suk neprošel podruhé za sebou cutem a první zklamání zažil také Filip Mrůzek, který po pátém místě z minulého týdne nepostoupil do finálového kola.

LEADERBOARD

Autor článku: Jonáš Mencl

Sdílet

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace