Hráči s MIKROFONY? Diváci uslyší strategii hry i rozhovory

Co si to ti dva asi šuškají? Tuhle otázku jste si možná při sledování televizních přenosů už taky párkrát položili. Odpovědi se vám dostalo jen ve zcela výjimečných případech, což může být trochu škoda. Na turnaji v World Super 6 v Perthu, který začíná už ve čtvrtek, divákům nic neunikne. O vše se postarají mikrofony, které si s sebou hráči ponesou.

„Golf musí pokračovat v inovacích, aby na moderním trhu uspěl,“ říká Gavin Kirkman, výkonný ředitel PGA of Australia. A tak se v Perthu stane, že diváci budou zase o něco blíž hráčům. Kromě sledování hry a emocí také uslyší, co si hráči o svých úderech myslí.

Buď jako spontánní reakci, nebo ve formě rozhovoru s televizními komentátory. „Chceme znát myšlenkový proces před úderem. Fanoušci ocení komentáře hráčů ve vypjatých chvílích a hráči mohou také odhalit svou osobnost,“ tvrdí šéf australské PGA.

Turnaj World Super 6, jenž je součástí European Tour a PGA Tour of Australasia, se po roce vrací rovněž s netradičním formátem hry. Tím jsou standardní tři kola ve hře na rány, ale finálové kolo absolvuje už jen 24 nejlepších hráčů, kteří si to rozdají v jamkové hře na šest jamek.

Prvních osm hráčů po třetím kole si zajistí automatický postup do druhého kola jamkovky. Vyřazovací boje na šest jamek určí postupující do dalšího kola, pokud ale ani šest jamek nebude stačit, rozhodne se na zkrácené 90metrové jamce.

Největšími hvězdami turnaje jsou Lee Westwood, Andrew Johnston a Danny Willett. Titul obhajuje Brett Rumford. 

Andrew „Beef“ Johnston je jednou z hvězd letošního World Super 6 v Perthu (Foto: Profimedia)

Autor článku: Jonáš Mencl

Sdílet

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace