Nový indický tygr? SHARMA vyhrál v Malajsii druhý turnaj sezony ET

Ještě v loňské sezoně lovil převážně na Asian Tour, letos se jeho „rajónem“ stala European Tour. Teprve 21letý Ind Shubhankar Sharma už na evropském okruhu stihl vyhrát dva tituly. Ten poslední ukořistil v neděli v Malajsii na Maybank Championship.

Shubhankar Sharma s vítěznou trofejí Maybank Championship (Foto: Profimedia)

Mladý indický golfista ho získal hlavně díky skvělému finálovému kolu za 62 ran (-10). Neudělal v něm jedinou chybu a o dvě rány porazil druhého v pořadí Španěla Jorge Campilla.

Sharma vyhrál v Kuala Lumpur kromě trofeje také 401 tisíc euro a z osmého místa v Race to Dubai se posunul na první. A velký skok zaznamená v pondělí také ve světovém žebříčku, v němž mu do neděle patřilo 193. místo. Ze třinácti startů na European Tour má dvě vítězství, to první přišlo v prosinci na Joburg Open.

„Poslední dva měsíce mi změnily život. Vždycky jsem toužil po vítězství a najednou jsem dvojnásobný vítěz na Asian Tour i European Tour,“ připomíná Sharma, jehož obě turnajové výhry se započítávají jak do hodnocení European Tour, tak Asian Tour.

Sharma se stal třetím Indem po Jeev Milkha Singhovi a Anirbanu Lahirim, kterému se podařilo vyhrát v jedné sezóně dva turnaje European Tour.  

Naději na své 24. vítězství na European Tour měl po druhém kole Lee Westwood, jemuž se povedlo stejně jako Sharmovi zahrát 62 ran. Ovšem zbylá kola odehrál spíše průměrně, a proto skončil na děleném 11. místě.

LEADERBOARD

Autor článku: Jonáš Mencl

Sdílet

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace