Uzdravený Furyk je zpět. Woodse by rád viděl jako hrajícího asistenta v Ryder Cupu

Kromě plejády hvězd, která se v tomto týdnu utká o titul na Genesis Open, se ve startovní listině turnaje PGA Tour objevuje ještě jedno zajímavé jméno. Jim Furyk. Kapitán amerického výběru pro letošní Ryder Cup se po zranění vrací do turnajového golfu. A promluvil také o možném návratu Tigera Woodse do hráčské sestavy v bitvě mezi USA a Evropou.

Sedmnáctinásobný vítěz na PGA Tour Jim Furyk nehrál kvůli zranění ramene soutěžní golf půl roku. To si způsobil při ráně z roughu na červnovém US Open. A loňská sezona pro něj skončila předčasně, když se poprvé nekvalifikoval do Play-offs FedExCupu.

Ke golfu se vrátil až začátkem ledna, kdy začal trénovat. Svůj první turnaj absolvuje až v Riviera Country Clubu na Genesis Open, na který obdržel sponzorskou pozvánku. Při přihlašování na další turnaje se bude muset spoléhat buď na pozvánky, nebo na status 17 bývalého vítěze na tour. Přihlásit se mohl na konci roku ještě ke kategorii 11a (hráči v top 50 v kariérních výdělcích), ale vzhledem k jeho nejisté budoucnosti si tuto variantu nevybral.

„Nevěděl jsem, jestli budu zdravý. A to rozhodnutí musíte udělat do sedmi, deseti dnů po Tour Championship. V té době jsem byl zraněný a nehrál jsem. Netušil jsem, jestli nepůjdu na operaci, proto mi tahle možnost (top 50 v kariérních výdělcích) nedávala smysl,“ vysvětloval Furyk.

Jim Furyk (Foto: Profimedia)

Sedmačtyřicetiletý Američan se na okruh vrací především proto, aby mohl zblízka sledovat své svěřence a potenciální hráče pro letošní Ryder Cup, který se uskuteční na konci srpna ve francouzském Le Golf National. Velkou zbraní pro Furyka by mohl být i Tiger Woods.

„Není vyloučené, že bude hrát,“ upozorňuje kapitán Američanů. „Stát se to může, ale pořád máme teprve únor. Zatím odehrál solidně jen jeden turnaj a už se bavíme o Ryder Cupu. Jak na tom je, se ukáže později,“ zůstává při zemi Furyk.

Tiger Woods je zatím na 103. místě v pořadí Američanů pro Ryder Cup. K elitní osmičce, která si zajistí účast v klání proti Evropě přímo, má zatím hodně daleko. Od Furyka ale může dostat divokou kartu. Předloni působil Woods jako asistent kapitána vítězného družstva USA v Hazeltine a loni byl ve stejné funkci u výhry v Presidents Cupu nad Mezinárodním týmem.

V Le Golf National by mohl být hrajícím asistentem. Na otázku, jestli by byl raději součástí týmu jako asistent nebo jako hráč, odpověděl s úsměvem: „Proč ne obojí?“

Autor článku: Jonáš Mencl

Sdílet

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace