API: Stenson, McIlroy, Woods, nebo někdo jiný? Finále slibuje strhující podívanou

Jedna hvězda vedle druhé. Tak vypadá čelo výsledkové listiny Arnold Palmer Invitational po třetím kole. V Bay Hill si hubený náskok jedné rány drží před finále Henrik Stenson. V zádech má však neobyčejně silné konkurenty: Roryho McIlroye, Justina Rose, Rickieho Fowlera, Tigera Woodse a mnoho dalších. Bez jakéhokoliv přehánění se dá předpovědět, že nedělní epilog bude sladkou tečkou za celým turnajem. Co víc si může golfový fanoušek přát?

Do sobotního kola vstupovali Henrik Stenson s Brysonem DeChambeauem s náskokem dvou ran na Talora Gooche, ale během dne se vedoucí dvojici začala přibližovat některá velká jména. Justin Rose byl ve flightu s Tigerem Woodsem při chuti a jamku po jamce náskok nepatrně stahoval. Roryho McIlroye povzbudil eagle na pětiparové dvanáctce, čímž se také přihlásil o slovo. A dlouho to vypadalo, že lídry nakonec ohrozí Rickie Fowler. Ten ale v závěru kola ztratil několik ran.

Naopak Stenson a DeChambeau se za celý den nemohli dostat pořádně do rytmu, výsledkem pak bylo 71 ran (-1) Stensona a 72 ran (E) DeChabeaua.

„Mohl jsem mít náskok dvou tří ran, to by byl příjemný polštářek,“ řekl Stenson, který útočí na tomto turnaji znovu na titul. Už v letech 2013-16 tu byl pokaždé v top 10, ale vítězství ne a ne přijít. Letos mu v Bay Hill parádně chodí železa, a právě ta by mohla být klíčem k úspěchu. A když se přidá velmi dobré puttování, je Stenson takřka k neporažení.

„On je jedním z těch hráčů, kteří když jsou v ráži, nikdo je nezastaví,“ uvedl na adresu Stensona jeho bývalý parťák z evropského týmu pro Ryder Cup Graeme McDowell. „Ta jeho trojka dřevo je neuvěřitelná, a pak samozřejmě železa, s nimiž dokáže dostat míček do oblak. A ten se pak snese přesně k jamce,“ přidává se Adam Scott.

Rory McIlroy vyhlíží svůj drive na třinácté jamce (Foto: Profimedia)

Umetenou cestičku k vítězství ale 41letý Švéd rozhodně ještě nemá. První titul na hřišti Arnolda Palmera bude chtít získat Rory McIlroy. Ten se po přesunu z arabských emirátu za oceán dlouho nemohl najít. Ze čtyř turnajů PGA Tour prošel cutem jen dvakrát a pouze na Genesis Open urval umístění v top 20. Teď se zdá, že přichází jeho chvíle. Před blížícím se Masters v ten pravý okamžik.

Severního Ira ve třetím kole „nakopl“ eagle na pětiparové dvanáctce, svou pozici před nedělním finále vylepšil ještě na šestnáctce a osmnáctce. „Víc jsem si asi nemohl přát. Zachránil jsem se pokaždé, když to bylo třeba. A navrch jsem využíval šance po dobrých ranách do greenu,“ pochvaloval si aktuálně 13. hráč světa, který využil služeb Brada Faxona, známého specialisty na puttování. „Byla to spíš taková lekce z psychologie,“ uvedl McIlroy. Právě na greenech tlačí bota McIlroye dlouhodobě nejvíc, v Bay Hill je ale ve statistice úderů získaných putováním na druhé pozici.

Pět ran na lídra Stensona ztrácí osminásobný vítěz turnaje Tiger Woods. Legendární Američan sice ukrojil dvě rány z manka sedmi úderu po druhém kole, ale stále má k vítězství poměrně daleko. Sobotních 69 ran ho udrželo ve hře o titul, v neděli bude muset zahrát hluboko pod par.

„A taky musím spoléhat, že ostatní zaváhají. Co mohu ovlivnit je, že zahraju nízké skóre,“ dodal. Povede se mu to? Odpověď dostaneme v neděli v noci.

LEADERBOARD

Autor článku: Jonáš Mencl

Sdílet

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace