SVĚTOVÁ JAMKOVKA: 16 hráčů postoupilo do osmifinále. Kdo koho vyzve?

Skupinová fáze světové jamkovky v Austinu je u konce. Do vyřazovací části turnaje postoupilo 16 nejlepších hráčů, z každé skupiny jeden, kteří se v sobotu utkají o postup do čtvrtfinále. Sedm z nich si zatím vedli suverénně a vyhráli všechny tři skupinové zápasy. Ze hry venku jsou favorité Rory McIlroy, Jordan Spieth, Jason Day i Paul Casey.

„To, co se stalo minulý týden, vám prostě musí vzít energii,“ omlouval svůj výpadek v jamkovce po vítězství v Bay Hill minulý týden Rory McIlroy. Vítěz WGC-Match Play z roku 2015 se podruhé v řadě nepodíval do osmifinále, když ve třetím zápase skupinové fáze podlehl Brianu Harmanovi vysoko 5&3.

Zápasem dne měl být v pátek duel mezi Jordan Spiethem a Patrickem Reedem. Tahouni amerického týmu v Ryder Cupu posledních let proti sobě narazili v rozhodujícím klání, které rozhodlo o postupu mezi nejlepších 16. Tak strhující podívaná, jak leckdo očekával, to nebyla. Napínavá byla však až do 17. jamky, s vítězným koncem pro Reeda, jenž si zajistil osmifinále.

V dobré pohodě je zatím Sergio García. Španěl vyhrál všechny tři zápasy ve skupině. Ten poslední s Xanderem Schauffelem otočil na druhé devítce. „Xander hrál na první devítce neuvěřitelně, v těžkých podmínkách hrál jeden dobrý putt za druhým. Doufal jsem, že se udržím ve hře a že využiju některou šanci. Jednu takovou mi dal na dvanáctce, pak jsem na to navázal berdíky na 13., 15. a 16.,“ komentoval loňský vítěz Masters.

Sergio García zatím prochází světovou jamkovkou bez ztráty bodu (Foto: Profimedia)

Destrukcí Francesca Molinariho stvrdil postup do osmifinále také Justin Thomas. Také on vyhrál všechny skupinové zápasy, Itala porazil 7&5. Poměrně jasného vítězství dosáhl také Kiradech Aphibarnrat v souboji s loňským finalistou Jonem Rahmem. Bez ztráty kytičky v turnaji dále pokračují Alex Noren, Charles Howell III. a vítěz jamkovky z roku 2010 Ian Poulter.

KDO S KÝM V OSMIFINÁLE?

Brian Harman vs. Bubba Watson

Kiradech Aphibarnrat vs. Charles Howell III.

Sergio García vs. Kyle Stanley

Justin Thomas vs. Si Woo Kim

Cameron Smith vs. Tyrrell Hatton

Patrick Reed vs. Alex Noren

Louis Oosthuizen vs. Ian Poulter

Kevin Kisner vs. Matt Kuchar

Autor článku: Jonáš Mencl

Sdílet

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace