SVĚTOVÁ JAMKOVKA: Do semifinále postoupili tři Američané a Švéd

Na programu světové jamkovky v Austinu byly v sobotu osmifinálové a čtvrtfinálové souboje, z nichž vzešli čtyři semifinalisté. Možnost bojovat o titul budou mít v neděli Justin Thomas, Kevin Kisner, Bubba Watson a Alex Noren.

Vynikající formu má Justin Thomas. V osmifinále nejprve zničil Korejce Si Woo Kima 6&5, aby ve čtvrtfinále přemohl výborně hrajícího Kyle Stanleyho 2&1. V neděli narazí na Bubbu Watson a pokud nad ním vyhraje, vystřídá na postu světové jedničky Dustina Johnsona.

„Je mi jedno, kdy se to stane. Hlavně ať to přijde a chvíli to vydrží,“ řekl k možnému posunu na trůn mužského golfu. „Nikdy jsem nic takového nezažil, netuším, co se s tím pojí, ale věřím, že zítra to přijde,“ doufá v ještě jeden vítězný zápas, který by ho na nejvyšší metu posunul. K tomu bude muset porazit zatím skvěle hrajícího Bubbu Watsona.

Justin Thomas má nakročeno stát se světovou jedničkou (Foto: Profimedia)

Levoruký bomber v osmifinále nejprve porazil Briana Harmana, ve čtvrtfinále si pak poradil s Thajcem Kiradechem Aphibarnratem 5&3.

Evropané mají v semifinále jediné zastoupení. Švéd Alex Noren dopoledne vyřadil jamkového mága Patricka Reeda 5&3 a odpoledne nedopustil překvapení, když porazil nečekaného čtvrtfinalistu Camerona Smitha 4&2.

„V polovině kola hrál velmi dobře a já se trochu zasekl. Měl jsem štěstí, že jsem postoupil,“ uvedl skromně Švéd.

Ten si bude muset dát v semifinále velký pozor na Kevina Kisnera. Američan sice v napínavém osmifinále porazil Matta Kuchara o jednu jamku, ve čtvrtfinále ale rozložil Iana Poultera výsledkem 8&6.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY OSMIFINÁLE A ČTVRTFINÁLE

Autor článku: Jonáš Mencl

Sdílet

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace