TRPKÁ porážka nejen pro TIGERA. Kdo smutnil v neděli víc?

dyž Tiger Woods v neděli oblékne červené triko, mají se všichni hráči na pozoru. Tím spíš, když má svou kořist na dosah ruky. Tak jako před nedělním finále Valspar Championship, kdy ztrácel na lídra jedinou ránu. K údivu všech ale vyšel tentokrát naprázdno, dle statistik zcela výjimečně. Ale nebyl to jen Tiger, kdo se musel sklonit před vítězným Paulem Caseym a z Palm Harbor odjížděl s nepořízenou.

V průběhu finálového kola se zdál být největším vyzyvatelem Angličana Patrick Reed. Už v úvodu předvedl magickou ránu na jedničce, díky které se dotáhl na úplné čelo leaderboardu. A pořád neměl dost. Birdie na osmičce znamenalo posun už na -9, bogey z devítky okamžitě vymazal dalším berdíkem na desítce.

V Američanovi bublal adrenalin o sto šest, když druhou ránu na pětiparové čtrnáctce umístil na foregreen jen čtyři metry od jamky. V tu chvíli se zdálo, že hrdina amerického týmu v Ryder Cupu si zajistí minimálně prodloužení v boji o titul. Než udeřil putterem do míčku na závěrečné osmnáctce.

Do prudkého kopce nezahrál putt dostatečně silně, míček se mu vrátil pod nohy, a šance na play-off prudce klesly. „Míček se mi po druhé ráně nešťastně svezl až k foregreenu. Musel jsem puttovat přes něj,“ vysvětloval Reed. Vyšší tráva míček zbrzdila, Američan pak jen sledoval, jak se jeho míč zastavuje těsně pod vrcholem svahu a vrací se zpět. Pak už jen ironicky vyzýval, aby přicestoval zpět k původnímu místu. Vyměnil putter za wedge a čtvrtou ranou zastavil míč u jamky.

„Je to škoda, hrál jsem dobře,“ mrzelo Reeda, který na turnaji skončil podruhé v historii druhý. Na druhou stranu si připsal letošní nejlepší umístění ze sedmi startů. A je to jeho nejlepší výsledek od loňského PGA Championship, kde skončil rovněž dělený druhý.

SNEDEKEROVI UTÍKÁ JAMKOVKA I MASTERS  

Brandt Snedeker se s Tigerem Woodsem letos v jednom flightu potkává velmi často, na Valspar Championship měli oba blízko k titulu (Foto: Profimedia)

Jedno solidní kolo dělilo Brandta Snedekera od toho, aby se kvalifikoval do Světové jamkovky v Austinu a zároveň výrazně zvýšil své naděje pro start na Masters. Jenže finálové kolo po boku Tigera Woodse mu vůbec nevyšlo. Proto ho v příštích týdnech čeká ještě těžká dřina, pokud chce hrát v Augustě poosmé v řadě.

Snedeker se stejně jako Woods v letošní sezoně vrátil do turnajového golfu po zranění. I proto vyklidil pozice v první padesátce světového žebříčku, které zaručují start na prvním majoru sezony. Sedmatřicetiletý Američan musí sbírat na turnajích kvalitní umístění, aby se do elitní padesátky vrátil.  

Na Valspar Championship byl kvalitnímu umístění blizoučko. Tři kola hrál výborný golf a ve finále si brousil zuby na turnajový titul. Jenže v neděli pokazil spoustu ran, nečekaně mnoho ztratil kolem greenu a na něm, kde jinak exceluje. Kolo, v němž se mu zhola nic nepovedlo, dokončil za 78 ran (+7) a propadl se na dělené 31. místo.

Přitom k zajištění startu ve Světové jamkovce mu stačilo skončit do 17. místa. Tím by se dostal do 64členého startovního pole. Snedeker momentálně okupuje 72. místo ve světovém žebříčku, tudíž potřebuje, aby se z jamkovky odhlásilo osm hráčů.

Daleko víc než (ne)start v Austinu by ho ale mrzelo, kdyby musel vynechat Masters. Slavný major už klepe na dveře a Snedekerovi nezbývá mnoho šancí, jak si zajistit pozvánku. Buď musí vyhrát Arnold Palmer Invitational nebo Houston Open, anebo skončit na některém z těchto turnajů hodně vysoko, aby proklouzl do padesátky OWGR.

Autor článku: Jonáš Mencl

Sdílet

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace