Muž velkých okamžiků. REED je v polovině MASTERS zelenému saku nejblíž

První major sezony je ve své polovině a má poměrně nečekaného lídra. Patrick Reed se s obtížnými podmínkami, které v pátek v Augustě panovaly, vypořádal nadmíru dobře. Jako jeden z mála hráčů zahrál hluboko pod par a na čele má se skóre -9 náskok dvou ran. Tiger Woods ani napodruhé nezdolal hřiště pod par, s potížemi pronikl do finálových kol.

Žádnou oslnivou bilanci v Augustě Patrick Reed před startem letošního 82. ročníku Masters neměl. Ze čtyř startů dvakrát neprošel cutem a jeho nejlepším umístěním je dělené 22. místo z roku 2015. To si může vylepšit už v neděli, pokud mu forma vydrží. Výkon sedmadvacetiletého Američana zrozeného pro vypjatá utkání v Ryder Cupu roste s příchodem významných turnajů. Na druhou stranu ještě nezažil, jaké to je major vyhrát. Proto bude o víkendu pod velkým tlakem.

Výchozí pozici má v každém případě vynikající. Tu nejlepší. V pátek, kdy se řada hráčů prala s větrem, využil Reed obtížných podmínek ve svůj prospěch. Skvěle se nastartoval třemi birdie v řadě, a přestože se v průběhu kola dopustil třech bogey, dalšími berdíky ztráty odčinil.

Patrick Reed ve druhém kole Masters 2018 (Foto: Profimedia)

Dosavadní vládnutí Reeda v Augustě má trojí vysvětlení: na Masters už není zelenáčem – už ví, co od hřiště očekávat, výtečně puttuje – z 36 jamek zahrál na 22 greenech jednoputt a dokonale využívá nabídnutých šancí na pětiparech – birdie zahrál zatím na všech čtyřech v obou kolech.

„Vím, kam umisťovat míčky. Pak už je to jen o tom držet se herního plánu,“ vysvětluje Reed.

VELKÁ JMÉNA SE TLAČÍ VPŘED

Kromě Marca Leishmana, který letos v Augustě předvádí skvělý golf a právě on je nejbližším pronásledovatelem Reeda, se na špici drží také pětice major šampiónu a velkých favoritů na zelené sako. Henrik Stenson ztrácí před víkendem čtyři rány, Rory McIlroy s Jordanem Spiethem pět, Dustin Johnson s Justinem Thomasem šest. A zdaleka nejsou ze hry ani hráči na dalších místech. Tím spíš, když v sobotním kole hrozí déšť, který by mohl pořadí pořádně promíchat.

WOODS: ŽELEZA JSEM HRÁL HROZNĚ

 Zatím to není turnaj Tigera Woodse. I ve druhém kole měl velké potíže se skórováním, nevytvářel si šance a na drtivě většině jamek bojoval o par. Čtyřnásobného major šampióna zatím trápí první odpaly i hra železy. V pátek ji dokonce popsal jako hroznou. „Vůbec jsem nekontroloval vzdálenost, tvar, spin. A končil jsem ve špatných místech,“ uvedl.

Se skóre +4 ztrácí na vedoucího Patricka Reeda třináct ran a sen o pátém zeleném saku se pomalu rozplývá. Dvaačtyřicetiletý Američan by musel předvést víkend z říše snů a doufat, že ostatní zaváhají.

„I když mám velkou ztrátu, můžu být zase ve hře, pokud zahraju něco speciálního o víkendu. Tady nikdy nevíte. Bude ale potřeba mít rychlý začátek a snad se potom rozjedu,“ věří Woods.

Tiger Woods zklamaně sleduje jak jeho míček utíká z greenu na první jamce druhého kola Masters 2018 (Foto: Profimedia)

LEADERBOARD

 

Autor článku: Jonáš Mencl

Sdílet

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace