Úvod MASTERS patřil SPIETHOVI, Woods začal průměrně

Znovu ukázal, jak nesmírně mu hřiště v Augustě sedí. Jordan Spieth se v průběhu úvodního kola Masters propracoval až ke skóre -7, které ztratil až na poslední jamce. Přesto bylo jeho 66 ran bezpečně nejlepším výkonem v úvodu 82. ročníku slavného majoru. Očekáváný návrat Tigera Woodse na místo, kde už čtyřikrát oblékl zelené sako, trochu zhořknul. V prvním kole zapsal jednu nad par.

Už minulý týden byl Jordan Spieth v dobrém rozmaru. Z Houston Open si přivezl třetí místo a ve vynikající formě pokračoval i ve čtvrtek v Augustě. Birdie na dvojce a trojce ještě vymazal dvěma bogey na páté a sedmé jamce, pak si ale připsal eagle na osmičce a po důležitých záchranách v úvodu druhé devítky se dostal do varu na třináctce. Postupně zapsal pět birdie v řadě. Až na osmnáctce měl těžkou práci se záchranou bogey.

„Měl jsem velké štěstí, že jsem tam zahrál jen pět ran,“ ohlédl se za poslední jamkou kola. I tak z toho bylo fantastických 66 ran, které mu přinesly brzké vedení v turnaji. Věřte nebo ne, do čela na Masters se dostal už podeváté, a to přitom ve čtvrtek odehrál v Augustě své teprve 17. kolo. Po zkušenostech z minulých let z toho však žádné závěry nedělá.

„Zahrál jsem velmi solidní kolo, ale je to teprve kolo číslo 1. Vím jako všichni ostatní, že tady se může stát všechno,“ zůstává v klidu.

Jordan Spieth v úvodním kole The Masters 2018 (Foto: Profimedia)

WOODS: 73 JE V POHODĚ

Okamžik, na který všichni fanoušci Tigera Woodse čekali, nastal. Čtyřnásobný vítěz Masters se po třech letech vrátil do Augusty jako hráč, navíc s nadějí získat své páté sako. Velmi dobré výsledky v úvodu sezony vlily legendárnímu hráči do žil novou krev a tak není divu, že na prvním majoru sezony nechce dělat ostatním hráčům pouze sparing partnera. Woods přijel do Augusty s myšlenkami na vítězství.

Už ve cvičných kolech ukázal, že rozhodně má na to, aby patnáctý major kariéry vyhrál. Jenže s příchodem prvního ostrého turnajového kola přichází v posledních letech blok, možná až příliš velký tlak, a Woods marně hledá moment, který by ho v kole nakopnul.

Vše začalo už tradičním zátahem na prvním odpališti, již tradičním bogey na tříparové čtyřce a taky nevyužíváním pětiparových jamek. Ani na jedné nezapsal birdie, což je v Augustě poměrně velký problém. Na ostatních jamkách doslova bojoval o každou ránu. Nakonec vydřel 73 ran a na lídra ztrácí sedm ran. Po dvanácti jamkách, kdy byl už +3 pro kolo, to s Woodsem nevypadalo dobře, v závěru však zabral.

„Třiasedmdesát je v pohodě,“ zhodnotil Woods své první vystoupení v Augustě od roku 2015. „Lehce jsem to kolo mohl ztratit, ale bojoval jsem až do konce a skoro se vrátil na par,“ zůstává pozitivní Woods, který ví, že v dalších kolech se dá hodně získat i hodně ztratit. Naději rozhodně neztrácí.

Tiger Woods zahrál 73 ran v prvním kole The Masters 2018 (Foto: Profimedia)

OBHÁJCE UTOPIL NADĚJE, NA PĚTIPARU ZAHRÁL 13 RAN

Sergio García se do Augusty vrátil jako obhájce titulu, ovšem už v prvním kole šanci na obhajobu doslova utopil. Celkem pětkrát. Na pětiparovou patnáctku dorazil s průběžným skóre +2, z jejího greenu odcházel se skóre +10. Jak krutá dokáže být Augusta si Španěl „vychutnal“ až do dna. Do vody poslal svou druhou ránu a následně jako přes kopírák čtyři další míče. Všechny po ranách, kdy mu míček dopadal k jamce, ale kvůli backspinu se vrátil do vody. „Poprvé v kariéře jsem zahrál 13 ran, aniž bych zahrál špatnou ránu. Míč se prostě nezastavil,“ komentoval García.

MCILROY a STENSON VE FORMĚ 

Jen titul z Masters chybí Rorymu McIlroyovi, aby zkompletoval kariérní Grand Slam. Po prvním kole letošního ročníku si vytvořil další šanci, jak Grand Slam uzavřít. Po 69 ranách (-3) dělí 4. místo a na lídra ztrácí jen tři rány. „Nikdo mi výrazně neutekl. Jordan měl hodně silný finiš, ale pro mě je tohle zase jeden z nejlepších startů v posledních letech,“ připomněl Severní Ir.

Jedním z černých koní na zisk zeleného saka byl před turnajem Henrik Stenson. A v úvodu dával mnohým za pravdu. Stejně jako McIlroy zahrál v úvodu 69 (-3).

LEADERBOARD

Autor článku: Jonáš Mencl

Sdílet

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace