Challenge Tour na Kuňce vyhrál Kim, Zach nejlepším amatérem

Sedmý ročník D+D REAL Czech Challenge na Kunětické Hoře je u konce. Nejúspěšnější turnaj druhé evropské série mužů z pohledu českého golfu ozdobil skvělým finálovým kolem za 67 ran Šimon Zach, který získal ocenění pro nejlepšího amatéra v turnaji. Filip Mrůzek na top 10 nedosáhl. Turnaj vyhrál Korejec Minkyu Kim. 

O víkendu startovalo ve východočeském resortu pět českých hráčů. Tolik reprezentantů ještě finálová kola Challenge Tour nikdy nehrálo. I proto si v krásném počasí našlo cestu do golfového areálu pod Kunětickou Horou více fanoušků než v předchozích letech.

Palce drželi především Filipu Mrůzkovi, který měl turnaj po třech kolech výtečně rozehraný a ve finále mohl pomýšlet i na top 10, které by mu zaručilo automaticky start na dalším podniku Challenge Tour bez nutnosti sponzorské karty.

Jenže neděle se pro něj nevyvíjela nejlépe. Hned na druhé jamce zapsal double bogey po ztracené ráně ve fairwayovém bunkeru. Navíc se mu nedařilo ani na greenech jako v předchozích kolech. „Nemastný neslaný výkon. Nepadaly mi putty, špatně jsem četl brejky, celkově jsem hrál hůř než v předchozích kolech,“ nevymlouval se Mrůzek.

Diváky rozradostnil na šestnácté jamce, kde poslal míček z těžké pozice v greenovém bunkeru rovnou do jamky a zapsal birdie. Zázračné ráně ale předcházela ještě jedna písečný úder. „Míček ležel dobře, ale ránu jsem podjel. Další rána šla in,“ popisoval.

S turnajem se rozloučil proměněným puttem do birdie ze dvou metrů na osmnáctce. „Blbý den, ale je to 73. Jsem rád, že špatný den je 73 a ne 78,“ loučil se s turnajem se vztyčenou hlavou nejlepší český profesionál v turnaji. Top 10 Mrůzkovi nevyšlo, ale na Challenge Tour prošel podruhé v řadě cutem a podruhé skončil mezi prvními třiceti. Z Kunětické Hory odjíždí s děleným 25. místem.

Fantastický den prožil amatér Šimon Zach. Zapsal hned sedm birdie a jen dvě bogey. Po 67 ranách a celkovým skóre -7 skončil ze všech amatérů v turnaji nejvýš – na děleném 25. místě.

„Celý týden jsem se cítil dobře. Dnes jsem proměnil o nějaké tři čtyři putty víc než v předchozích kolech. Jsem rád, že se dařilo, protože start do letošní sezony jsem neměl dobrý,“ řekl Zach, který prvně v kariéře prošel cutem na druhé evropské profesionální sérii.

S turnajem se rozloučil pozitivně i Jan Cafourek. Po 70 ranách vyšplhal o třináct příček výš na konečné dělené 46. místo. Po kole v paru skončil na stejném místě jako Cafourek i Aleš Kořínek. Daniel Suchan zahrál 73 a obsadil 69. místo.

Vítězem turnaje se stal teprve sedmnáctiletý Korejec Minkyu Kim. Finálové kolo zvládl za 66 ran (-6), a to především díky skvělému výkonu na druhé devítce, na které zahrál šest pod par. Celkově své skóre stlačil dvacet ran pod par.

LEADERBOARD

Vítězem sedmého ročníku D+D REAL Czech Challenge se stal Minkyu Kim (Foto: Ota Mrákota)

Autor článku: Jonáš Mencl

Sdílet

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace