Cutem na Kunětické Hoře prošlo 5 Čechů. Mrůzek vylepšil osobní rekord

Tolik Čechů do víkendových kol turnaje ze série Challenge Tour ještě nikdy nepostoupilo. V pátek se na Kunětické Hoře přepisovala historie. V sobotu i v neděli si zahraje D+D REAL Czech Challenge Filip Mrůzek, Aleš Kořínek, Jan Cafourek, Daniel Suchan a amatér Šimon Zach.

Báječný den českého golfu korunoval osobním rekordem na Kunětické Hoře Filip Mrůzek. Ve druhém kole potřeboval ke zdolání osmnácti jamek pouze 66 ran (-6). „Konečně jsem Kuňku pokořil,“ radoval se nejúspěšnější Čech na Challenge Tour v tomto roce.

Mrůzek v kole ani jednou nechyboval, do karty zapsal šest birdie a dvanáct parů a společně s dalšími třemi hráči v poli zahrál nejnižší kolo dne. „Patnáctkrát jsem puttoval do birdie, vycházelo mi všechno, na co jsem sáhnul. Prostě super,“ oplýval nadšením aktuálně 16. hráč průběžného pořadí. „Postupem do finálových kol to ale nekončí, pokud mi vydrží takto skvělá forma, můžu útočit i na víc než jen na top 10,“ cítí možná životní šanci Mrůzek.

Filip Mrůzek (Foto: Robin Drahoňovský)

Spolu s ním si finále zahrají i Aleš Kořínek, Jan Cafourek, Daniel Suchan a amatér Šimon Zach. Kořínkovi k postupu výrazně pomohla jamka číslo 7, na které zahrál v obou dnech fantastický eagle. Po dnešních 69 měl na cut k dobru ještě dvě rány.

Devětašedesát zahrál i Šimon Zach. I pro něj je postup cutem skvělým počinem. Postupil zaslouženě, neboť klíčovou poslední devítku zvládl za -3. Jednu pod par zahrál stejně jako v úvodním kole Daniel Suchan, a proto i on může vymýšlet plány na další dvě kola. Janu Cafourkovi stačilo zahrát v paru, aby prošel cutem na Challenge Tour na Kunětické Hoře ve druhém ročníku za sebou.

Zbylých jedenáct Čechů zůstalo před branami finále. Velké zklamání je to především pro Stanislava Matuše, který po postupu cutem v minulém týdnu pomýšlel na lepší výsledek. Letošní sezóna je zkrátka pro jediného českého hráče s plnou kartou na Challenge Tour zatím jedno velké trápení.

Nadějně rozehraný turnaj ztratil během dnešního dne amatér Matyáš Zapletal. Zahrál 82 a spadl na 136. místo. Končí i Petr Gál (+3), Ondřej Lieser (+4), Jakub Bareš (AM) (+5), Petr Dědek (+8), Jiří Zuska (AM) (+8), Tadeáš Sedláček (+12), David Siwy (AM) (+13), Lukáš Tintěra (+15) a Filip Ráža (AM) (+22).

Turnaj vede jeho bývalý vítěz Francouz Thomas Linard se skóre -12.

LEADERBOARD

Autor článku: Jonáš Mencl

Sdílet

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace