Dvojice Čechů bude válčit na Challenge Tour ve Španělsku

Druhý týden po sobě bude mít český golf zastoupení na Challenge Tour. Po Turecku se do španělského Urturi přesunulo duo Čechů – Stanislav Matuš a Jan Cafourek. Jejich úkolem bude na Challenge de España (3. – 6. května) zabojovat o první letošní cut.

Minulý týden v Turecku se z pětice českých golfistů do finálových kol nepodíval ani jeden. Filip Mrůzek se Stanislavem Matušem mohli litovat průměrného vstupu do turnaje, protože ve druhém kole se nadechli k náporu a div, že si nakonec o víkendu nezahráli.

Další šanci dostanou Češi ve Španělsku. Na Challenge de España přicestovala dvě česká želízka: Cafourek hrál stejný turnaj na stejném hřišti Izki Golf i loni, ovšem po kolech 71-79 skončil daleko za hranicí cutu. Tehdy se ale turnaj hrál na přelomu září a října. Matuše čeká premiéra.

Hraje se na hřišti dlouhém 6 566 metrů s parem 72. Oba Čechy čeká v prvním kole ve čtvrtek start v odpoledních hodinách, Matuš začne ve 14:20 z desáté jamky, Cafourek ve 14:50 z jedničky.

Jan Cafourek (Foto: Robin Drahoňovský)

Stanislav Matuš (Foto: Prague Golf Team)

Autor článku: Jonáš Mencl

Sdílet

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace