Matuš ukončil sérii minutých cutů. Na Challenge Tour ve Španělsku si zahraje jamkovku

Stanislav Matuš se po čtyřech turnajích na Challenge Tour v této sezóně, ve kterých neprošel cutem, raduje z prvního úspěchu. V Andalucíi se kvalifikoval do jamkové části, když ve dvou kolech na rány dosáhl skóre -2 a do vyřazovací části postoupil z 34. místa. Daniel Suchan po slibném začátku končí.

Stanislav Matuš (Foto: Prague Golf Team)

I v turisty oblíbené španělské destinaci na pobřeží Costa del Sol musel Matuš o první letošní úspěch na Challenge Tour tvrdě bojovat. V úvodním kole totiž zahrál jednu nad par a postup do vyřazovací části neměl zdaleka jistý. Ale druhé kolo hráči Czech Golf Teamu vyšlo skvěle – zahrál 68 (-3), což na postup stačilo. Zítra ho čeká první zápas jamkovky na devět jamek.

Velmi dobře našlápnuto měl i druhý český golfista Daniel Suchan. Po slibném prvním kole za 71 ran odstartoval výtečně do druhého kola. Po devíti jamkách byl -3 pro kolo, jenže pak přišel zkrat v úvodu první devítky, kde nasbíral hned 9 ran nad par. A bylo po turnaji. Se skóre +6 zůstal daleko za postupem.

LEADERBOARD

Mrůzek slaví první letošní titul na domácí tour

Úvodní turnaj Moneta Czech PGA Tour ve Slavkově u Brna se stal kořistí Filipa Mrůzka. Ten ve dvou kolech Bernstein Bank Czech PGA Austerlitz & Golf Magazine Trophy dosáhl skóre -8 (68, 68) a zvítězil o čtyři rány před druhým Michalem Pospíšilem (73, 67). Třetí místo na stupínku vítězů obsadil Tadeáš Sedláček se skóre -3, který tak získal i kartu na Challenge Tour na Kunětické Hoře. 

Mrůzek za vítězství inkasoval finanční odměnu 50 tisíc korun.

LEADERBOARD

Autor článku: Jonáš Mencl

Sdílet

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace