Michal Pospíšil září na Pro Golf Tour v Rakousku. Po dvou kolech vede

Senzační výkony zatím předvádí v Rakousku na Pro Golf Tour Michal Pospíšil. Po dvou kolech v St. Pöltenu dokonce dělí první místo s dvěma amatéry z ciziny. Všichni mají průběžné skóre -11, a tedy nejlepší výchozí pozici před finálovým kolem v pátek. Cutem prošli i Lukáš Tintěra a Aleš Kořínek.

St. Pölten Čechům prostě svědčí. Loni tu vyhrál Stanislav Matuš, čímž položil základ k postupu na Challenge Tour. Letos má nakročeno k triumfu v rakouském resortu jiný Čech – Michal Pospíšil.

Ten sice hraje po přestupu k profesionálům tzv. třetí evropskou ligu teprve prvním rokem, ale už o sobě dává hodně vědět. Na hřišti s parem 71 se dopustil během 36 jamek pouze jediné chybičky v podobě bogey ve čtvrtek na tříparové jedenáctce. Jinak je ale jeho výkon naprosto perfektní.

Ve středu obešel hřiště sedm ran pod a bez chyby, ve čtvrtek čtyři pod. V celkovém součtu (-11) mu to stačí na první místo, ale na vrcholu není sám. Doplňují ho dva amatéři – Gregory Wiggins z Anglie a Allen John z Německa.

Výtečné druhé kolo má za sebou i Lukáš Tintěra. I přes nepříjemné double bogey na devítce zahrál pět ran pod par, celkově je -6 a dělí dvanácté místo. Se skóre -2 prošel cutem i Aleš Kořínek po kolech 68-72. Naopak Cyrilu Sukovi turnaj nevyšel. Po 77 a 74 ranách končí se skóre +9 hluboko pod čarou.

LEADERBOARD

Michal Pospíšil (Foto: Zdeněk Sluka)

Autor článku: Jonáš Mencl

Sdílet

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace