Skvělý vstup Cafourka a Zapletala. Oba začali na Kunětické Hoře 70 údery

Dobrý základ do dalšího dne položili ve čtvrtek velmi dobrým úvodním kolem D+D REAL Czech Challenge na Kunětické Hoře profesionál Jan Cafourek a amatér Matyáš Zapletal. Oba zahráli 70 ran a obsadili místa v první třicítce pořadí. Vše je do zítřka otevřené i pro několik dalších Čechů.

Naprosto ideálně vstoupil do úvodního kola Jan Cafourek. Hned na jedničce zapsal birdie, které mu dodalo klid. Za celé kolo zapsal jediné bogey na jamce číslo 5 a birdie připsal ještě na jamkách 7, 9, 15, 16. „Bylo to takové pohodové kolo, povedl se mi závěr první devítky a pár nadějných puttů mi tam ještě nespadlo. Krušnou chvilku jsem zažil na čtrnáctce, kde jsme dlouho hledali míček v roughu. Nakonec z toho byl ale par,“ popisoval Cafourek své kolo.

Bezproblémové bylo až do závěrečné jamky, z níž odcházel s double bogey, které ho posadilo na 29. místo. Par na jamce by mu přitom zajistil pozici těsně za první desítkou pořadí. „Špatná volba hole,“ zdůvodňoval chybu na posledním čtyřparu. „Z týčka jsem poslal míč do bunkeru, další rána mířila do dalšího bunkeru, navíc pod hranu. Vyklepl jsem míč na green, ale k jamce mi ještě zbývalo asi 18 metrů. Zahrál jsem trojputt a bylo z toho double bogey,“ líčil nešťastný závěr.

Cafourka doplnil na 29. pozici amatér Matyáš Zapletal. Také on se vyvaroval chybám, do karty zapsal jen dvě bogey proti čtyřem birdie. To poslední zahrál na závěrečné jamce – na devítce. Pod par zahrál ještě Daniel Suchan (-1), kterému patří 44. místo.

V paru obešel hřiště Aleš Kořínek. Jeho kolo mělo daleko pestřejší průběh, highlightem byl především eagle na sedmičce, ale také skvělý finiš birdie-birdie. Je velmi pravděpodobné, že na cut v zítřejším kole bude nutné skončit pod parem hřiště nebo minimálně v paru. Nad jeho hranicí jsou v tuto chvíli Stanislav Matuš, Filip Mrůzek, Jiří Zuska (AM) (všichni +1), Petr Gál, Ondřej Lieser, Šimon Zach (AM) (všichni +2), Jakub Bareš (AM), Petr Dědek, Tadeáš Sedláček (všichni +3). De facto ze hry venku jsou David Siwy (AM) a Lukáš Tintěra (+9). Špatný den si vybral Filip Ráža (AM), který je po 87 ranách na chvostu výsledkové listiny.

Na čele se usadila se skóre -7 dvojice Nathan Kimsey (Anglie) a Thomas Linard (Francie). Právě golfista z Francie má na Kunětickou Horu úžsasné vzpomínky. V roce 2014 turnaj vyhrál a při dalších dvou účastech skončil do pátého místa. V součtu posledních deseti kol na východočeském hřišti nahrál skóre -40.

LEADERBOARD

Autor článku: Jonáš Mencl

Sdílet

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace