DJ vládne US Open. Řada hvězd včetně WOODSE končí

Světová jednička Dustin Johnson ukazuje, proč je světovou jedničkou. Jako jediný muž v poli US Open totiž zahrál na brutálně těžkém hřišti Shinnecock Hills dvakrát pod par a před víkendovými koly vede o čtyři údery. Druhé kolo se stalo konečnou pro řadu hvězdných hráčů. Cutem neprošel ani Tiger Woods.

Dustin Johnson se raduje po proměněném dlouhém puttu na sedmé jamce druhého kola US Open (Foto: Profimedia)

Po 69 ranách ve čtvrtek, přidal DJ 67 (-3) v pátek. Jeho výkon ve druhém kole je ale mimořádně obdivuhodný. Hrál totiž ráno za nejhorších podmínek, ve dvouhodinovém dešti. Přesto udělal jen jednu chybu a navrch přidal čtyři birdie.

„Dnes to byl další solidní den, hrál jsem dobře,“ řekl DJ. Během kola v podstatě neměl žádný větší problém, svou hru má naprosto pod kontrolou. „Párkrát jsem železo netrefil, ale pokaždé jsem měl dobrou šanci zachránit par. I na jedničce, kde jsem zahrál jediné bogey byla šance, že odejdu s parem,“ komentoval až na jediný zádrhel bezchybnou hru, která mu přinesla vedení v turnaji o čtyři rány.

Jeho nejbližšími pronásledovateli jsou na skóre v paru Scott Piercy a Charley Hoffman. Zejména odpoledním flightům se v pátek podařilo využít příznivých podmínek. Nefoukalo, a na výsledcích to bylo znát. Čtyři pod par zahrál Tommy Fleetwood i Brooks Koepka. Na plus jedné je evropská dvojice Justin Rose a Henrik Stenson.

WOODS: NEJSEM NADŠENÝ Z TOHO JAK JSEM HRÁL A PUTTOVAL

Potřetí v kariéře Tiger Woods neprošel cutem na US Open. V pátek potřeboval zahrát pod par, aby měl šanci proklouznout do finálových bojů. Nestalo se. Bývalá světová jednička i přes mohutný finiš dohrála dvě nad par a s celkovým skóre +10 jede domů.

„Nejsem nadšený z toho, jak jsem hrál a puttoval,“ řekl zklamaně vítěz US Open 2008 na Torrey Pines. Desetileté výročí jeho posledního majoru tak nekončí šťastně. „Jsem deset nad par. Nevím, jak někdo může být spokojený nebo dokonce nadšený z deseti nad par,“ dodal.

MCILROY, SPIETH, DAY, RAHM SKONČILI

Tiger Woods nebyl jediným, koho Shinnecock vytrestal. Kufry balí i další velké hvězdy. Rory McIlroy zahrál poslední devítku čtyři pod par, přesto se skóre +10 neprošel cutem.

„Cítil jsem, že sem přijíždím s dobrou formou. Myslím si, že jsem turnaj promarnil ve včerejším větru. Dlouho jsem v takovém větru nehrál a nebyl jsem schopný držet se dostatečně vlevo nebo vpravo,“ věděl McIlroy, že klíčové bylo první nepovedené kolo.

Jordan Spieth po 78 ranách v úvodu turnaje zabral na druhé devítce druhého kola a mířil za postupem, jenže na sedmnáctce zahrál trojputt a na osmnáctce přehrál green. V obou případech zapisoval bogey, dostal se na +9 a o jednu ránu neprošel cutem.

Dál se nepodívají ani Jason Day, Jon Rahm, Bubba Watson, Matt Kuchar, Adam Scott, Sergio García nebo Martin Kaymer.

LEADERBOARD

Autor článku: Jonáš Mencl

Sdílet

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace