MELECKÁ skončila na LETAS druhá. Byla nejlepší amatérkou turnaje

Sladkým koncem v podobě senzačního vítězství to sice neskončilo, ale i tak odjíždí Tereza Melecká z Konopiště spokojená. Na turnaji AXA Czech Ladies Challenge ze série LETAS, při němž se slavilo stoleté výročí Československa, totiž obsadila dělené druhé místo a byla oceněna jako nejlepší amatérka v turnaji. Sarah Hricíková po 70 ranách skončila jednadvacátá.

Melecká nejlepší amatérkou 

Páté místo Jany Melichové na dubnovém turnaji LETAS ve Francii překonala na Konopišti Tereza Melecká. Ve finálovém kole dokonce dlouho držela naději na senzační vítězství, ale Španělka Carmen Alonso, která je členkou nejvyšší evropské série žen Ladies European Tour, prokázala zkušenosti a titul si vybojovala precizním výkonem 69 ran (-3) ve finálovém kole.

Tereza Melecká během finálového kola AXA Czech Ladies Challenge (Foto: Zdeněk Sluka)

Pro Meleckou je druhé místo na profesionální sérii obrovským úspěchem. „Hlavním cílem pro mě byl cut, ale s druhým místem jsem strašně spokojená,“ řekla nejlepší česká hráčka v turnaji. Na patnáctce ještě Melecké vysvitla naděje na vítězství, když Španělka zahrála po trojputtu bogey, ztracenou ránu si ovšem vzala na šestnáctce. „Ani jsem nepočítala, jak jsme na tom. Carmen puttovala dobře, věřila jsem, že si to pohlídá. A přála jsem jí to,“ ocenila soupeřku hráčka působící na americké univerzitě East State Tennessee.

Pro Hricíkovou byl turnaj inspirací

Druhou a zároveň poslední Češkou, která se podívala do finálového kola turnaje, byla Sarah Hricíková. Teprve šestnáctiletá amatérka vybojovala cut po pátečních 67 ranách (-5) a také ve finále hrála nadprůměrně. Zahrála tři birdie a jen jednou chybovala. Po 70 ranách se umístila na děleném 21. místě.

„Včera jsem si vybrala štěstí, dnes tam sice pár birdie puttů nespadlo, ale na druhou stranu jsem putty zachránila několikrát par,“ uvedla Hricíková. Nadějná české amatérce loni utekl na Casa Sereně cut o jednu ránu, tentokrát o ránu prošla. „Jsem ráda, že jsem prošla cutem. Třetí kolo bylo pro mě takovou třešničkou. Velkou zkušeností pro mě je, jak se evropské hráčky chovají, jak zvládají stresové situace. Nejen pro mě to to je velká inspirace,“ dodala.

Carmen Alonso vyhrála první turnaj LETAS

Prvního vítězství na LET Access Series se na Konopišti dočkala Carmen Alonso. Španělská hráčka působila na hřišti sebevědomě, na druhé devítce zavelela k rozhodujícímu útoku, na nějž nedokázala žádná z hráček reagovat. Se skóre -11 vyhrála o tři rány a odvezla si odměnu 5 600 eur.

Konečné výsledky

Nejlepší amatérka v turnaji Tereza Melecká

Vítězka Carmen Alonso (Foto: Zdeněk Sluka)

Autor článku: Jonáš Mencl

Sdílet

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace