Sedm českých vlajek se objeví v tomto týdnu na profi sériích

Šest profesionálů a jedna amatérka se představí v tomto týdnu na čtyřech různých profesionálních sérií světa. Karolína Vlčková pokračuje na Symetra Tour, Stanislav Matuš zamířil do Belgie na Challenge Tour, Petrové Gál s Dědkem startují na European Tour a trio Češek hraje na severu Evropy LETAS.

Vlčková přidá už sedmý start na Symetra Tour

Karolína Vlčková letos nevynechala ani jeden start na druhé americké lize Symetra Tour. S plnou kartou, kterou získala loni v kvalifikaci o LPGA, může objet de facto všechny turnaje v letošní sezoně. A proto není žádným překvapením, že se objeví i v Indianě, kde se od pátku 8. června hraje tříkolový turnaj Four Winds Invitational.

Česká profesionálka se na hřišti Blackton Golf Clubu s parem 72 pokusí prodloužit sérii šesti cutů v řadě a třeba i zaútočit na první dvacítku pořadí Volvik Race for the Card. Zatím Vlčkové patří 24. místo s 9 131 dolary.

Karolína Vlčková během Valley Forge Invitational (Foto: David Muse/ Symetra Tour)

Zabere Matuš na Challenge Tour v Belgii?

Dosavadní průběh sezóny Stanislava Matuše není nic, nad čím by mohla jedna z hvězd loňské Pro Golf Tour jásat. Další možnost, jak si zvednout sebevědomí, a otočit tak vývoj sezóny lepším směrem, bude mít v belgickém Ways. Od čtvrtka 7. do neděle 10. června se na hřišti ĽEmpereur G&CC uskuteční turnaj na čtyři kola s názvem KPMG Trophy. Český golfista tu bude bojovat o druhý cut v letošní sezóně Challenge Tour.  

Stanislav Matuš (Foto: Martin Kabát)

Tři Češky na LETAS ve Finsku

Hned trojí zastoupení bude mít český golf na severu Evropy. Do Lahti ve Finsku zamířila čerstvá profesionálka a také vítězka turnaje Czech PGA Tour z minulého týdne Kateřina Krásová, kterou doplní Lucie Hinnerová a také amatérka Jana Melichová. Právě ona má na LETAS vynikající vzpomínky. Vždyť ve Francii na Terre Blanche obsadila páté místo. A dařilo se jí taky na domácí půdě, stala se mimo jiné mezinárodní šampiónkou ČR ve hře na jamky. Skvělou formu se pokusí zužitkovat i v tomto týdnu. Turnaj se hraje na hřišti Messila Golf od 7. do 9. června.

Gál s Dědkem na European Tour v Rakousku

Na sponzorskou pozvánku startují na European Tour v Rakousku dva Češi – Petrové Gál a Dědek. Ani jednomu se letos zatím nepovedlo projít cutem a zahrát si finálová kola nejvyšší evropské soutěže, o první úspěch se tak budou rvát na dobře známém hřišti Diamond GC nedaleko Vídně. Název turnaje Shot Clock Masters napovídá, že hráči by s přípravou na rány neměli otálet. Při každé ráně jim bude měřen čas, přičemž na při ráně do greenu, při krátkých přihrávkách, odpalech na parech 3 a puttech budou mít na odehrání jen 50 sekund, 40 vteřin na odpaly na parech 4 a 5 a také při ranách do greenu (druhý a třetí v pořadí). Každé přetažení času povede k jedné trestné ráně, ale dvakrát za kolo mohou hráči beztrestně přesáhnout časový limit.

Autor článku: Jonáš Mencl

Sdílet

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace