Skvělá Melecká se na Konopišti ujala vedení

Skvostný výkon bez jediné chybičky ve skórkartě, takové bylo úvodní kolo amatérky Terezy Melecké, která se v úvodu AXA Czech Ladies Challenge dostala na samostatné první místo průběžného pořadí. Nejlepší českou profesionálkou byla Šideri Váňová, nad hranicí cutu je před startem druhého kola celkem osm Češek.

Melecká startuje na svém čtvrtém turnaji LETAS v kariéře a start na Konopišti jí vyšel skvěle. Hned na své první jamce, kterou byla jamka č. 10, zahrála snadné birdie po úžasné ráně do greenu. Ještě na druhé devítce zaznamenala jedno birdie, další tři přidala na první devítce.

Tereza Melecká (Foto: Zdeněk Sluka)

„Celý den jsem si to házela blízko k jamkám, jen škoda neproměněného puttu na birdie na osmnáctce,“ mrzelo hráčku East State Tannessee University, která v neděli oslaví své dvacáté narozeniny. Dárek si může nadělit předčasně, turnaj má skvěle rozehraný a zítra nehodlá ze svého výkonu slevit.

„Nehraju o peníze, hraju víceméně pro radost. Kdybych hrála o peníze, asi bych byla nervózní,“ zmínila loňská vítězka Mezinárodního mistrovství České republiky ve hře na jamky.

Druhá česká hráčka, jenž pokořila par hřiště byla ve čtvrtek Šideri Váňová. Profesionálka s členstvím na Ladies European Tour hrála s náhradními holemi. Původní hole ji totiž byly odcizeny před týdnem z garáže, a tak musí Váňová hrát s tím, co kde sežene.

„Driver mi moc nesedí, ke konci kola už jsem hrála raději jen s trojkou dřevem. Celé hřiště jsem byla taková utrápená, není to s nimi ono,“ mluvila Váňová o své výbavě. I tak ale česká profesionálka zahrála jednu ránu pod par a je na průběžném 19. místě.

Velmi dobré kolo mají za sebou také amatérky Patricie Macková a Gabriela Roberta Vítů. Obě dvě zahrály kolo v paru. Jednu ránu nad par jsou amatérky Michaela Fabiánková, Lucie Harcubová, a profesionálky Lucie Hinnerová a Kateřina Krásová.

OBHÁJKYNĚ ZAHRÁLA HOLE IN ONE

Radostný okamžik prožila na desáté jamce obhájkyně loňského vítězství Lucie Andre. Na tříparu dlouhém 141 yardů poslala míček první ranou do jamky a obdrží odměnu v podobě šperku za deset tisíc korun. Po esu jako by Francouzce došly síly. Na zbytku jamek se trápila a nakonec podepisovala skórkartu s číslem 76 (+4).

LEADERBOARD

Autor článku: Jonáš Mencl

Sdílet

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace