SPILKOVÁ zachraňovala. V úvodu US Women’s Open zahrála nad par

Historicky první turnajové kolo odehrála ve čtvrtek na US Women’s Open Klára Spilková. Nevyšlo jí podle představ. Zahrála 75 (+3) a je až v osmé desítce pořadí. V úvodu amerického majoru ji trápila hra do greenu. Před druhým kolem ale není nic ztraceno a česká hráčka má pořád velkou šanci projít cutem.

Do prvního kola ve čtvrtek vstoupila jediná česká hráčka v poli nešťastně double bogey na desáté jamce. „Dala jsem chip a tři putty,“ komentovala první jamku turnaje. Z nepovedeného úvodu se ale rychle oklepala, když na patnáctce zahrála první birdie dne.

V dalším průběhu už se ale spíš jen zachraňovala. Druhou devítku obešla za +2, první za +1. „Nebyla jsem moc na greenu v regulaci, ale dala jsem spoustu fajn příher a puttů, z toho mám radost. Byla jsem trpělivá,“ zhodnotila výkon v prvním kole.

Hřiště Shoal Creek se po silných deštích v úterý a ve středu až nečekaně vzpamatovalo. Tu a tam měly hráčky sice potíže se zabahněnými míči, ale některé fairwaye naopak odrážely míče jako od trampolíny. „Hřiště udělalo za poslední dva dny velký pokrok a už nebylo tak promáčené. Green byly dokonce tvrdší,“ pochvalovala si Klára Spilková.

Do čela se dostaly tři hráčky – Thajka Ariya Jutanugarn, Australanka Jane Smith a Korejka Jeongeun Lee. Všechny zahrály pět ran pod par. Nejzkušenější z této trojice je Thajka, která před dvěma lety vyhrála na LPGA pětkrát, dvakrát loni a letos si připsala premiérový triumf na Kingsmill Championship.

„Moje hra se zlepšuje každým týdnem. Hodně pracuji na krátké hře,“ řekl Jutanugarn. O tři rány zpět je mladší ze sester Kordových Nelly. Jessice úvodní kolo vůbec nevyšlo – zahrála pět nad par a je až 121.

LEADERBOARD

Klára Spilková na driving range před startem prvního kola US Women’s Open (Foto: USGA / Darren Carroll)

Autor článku: Jonáš Mencl

Sdílet

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace