US OPEN je znovu BOJEM o přežití, před finále vedou hráči na +3

Sobotní podmínky na Shinnecock Hills silně připomínaly dění v roce 2004. Nikdo z finálových flightů ve třetím kole nezahrál pod par. Ne že by všichni hráči ztratili formu, hřiště jim dobrý výsledek prostě nedovolilo zahrát. A tak se do čela před nedělním finále dostali hráči, kteří využili daleko příznivějších podmínek ráno.

Brooks Koepka se po sobotním kole dostal do děleného vedení US Open, a má tak šanci vyhrát major podruhé za sebou (Foto: Profimedia)

Daniel Berger a Tony Finau zahráli na ještě hratelných greenech čtyři pod par. To ještě netušili, že o několik hodin později budou spolulídry druhého majoru sezony před jeho velkým finále. Jejich soupeři měli totiž odpoledne obrovské problémy hrát pary.

Vítr v sobotu odpoledne zcela vysušil greeny. Míčky, které směřovaly k jamce a za normálních okolností by u ní také skončily, mizely za greenem, v bunkerech, v roughech. Hráči se dopouštěli trojputtů jak na běžícím páse, míjeli z krátkých vzdáleností.

Phil Mickelson demonstroval svou frustraci na třináctém greenu, kde odehrál míček na greenu v pohybu. Následovala penalizace dvěma trestnými ranami a jinak klidný levoruký golfista, který podobné excesy neprovádí, zapisoval do skórkarty desítku. Celou situaci pak doprovodil ironickým úsměvem.

„Nechtěl jsem svým chováním nikoho urazit nebo poškodit. Byl jsem si vědom, že dostanu dvě trestné. Raději jsem přijal trest, než abych hrál další ránu z místa pod greenem,“ komentoval Phil. Těžko by však k podobné situaci došlo, kdyby byl Mickelson ve hře o titul.

Z počátku kola vůbec nic nevycházelo do té doby naprosto strojově přesnému Dustinu Johnsonovi. Na prvních osmi jamkách ztratil hned šest ran, krvácení zastavil až na druhé devítce. Nicméně i přes 77 ran (+7) dál vede US Open, byť už není na čele sám. Na stejném skóre +3 je i Brooks Koepka a dvojice Tony Finau a Daniel Berger, která před startem sobotního kola ztrácela na DJe jedenáct ran.

Jen jednu ránu pozadu je Justin Rose, o další dvě Henrik Stenson. Ve hře o titul ale můžou být i hráči na +10. Záleží jen na tom, co hráčům umožní hřiště. „Když máte šampionát, který je jen o naprostém štěstí, tak to není dobře,“ řekl pro Sky Sports Zach Johnson.

„Pro patnáctý green a dnešní pin pozici nemám slušná slova, takže se k tomu nebudu raději vyjadřovat,“ projevil svou nespokojenost Brooks Koepka.

„Když máte v rukách lob wedge a zahrajete přesně na místo, na které chcete, a zahrajete téměř dokonalý putt a stejně vám to odfoukne 20 yardů mimo green, tak si říkáte, jestli to tak zpackali, nebo to nevidí? Ta pin pozice na patnáctce neměla být tam, kde byla,“ zuřil Pat Perez.

US Open je už jen a jen bojem o přežití. Kdo přežije a utrpí vítězství v nedělním finále?

LEADERBOARD

Autor článku: Jonáš Mencl

Sdílet

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace